דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

E.M.D.R
מידע

לדהור קדימה - שיפור הישגים לביצועי שיא

האם את/ה מרגיש/ה שיש לך חסמים פנימיים שמעכבים או אף מונעים ממך להתקדם ולפרוץ למרות שידועה לך התיאוריה מה עליך לעשות? האם שמת לב שיש לך דפוס חוזר של התנהגות מעכבת בחיים האישיים או המקצועיים שהמודעות אליו לא מונעת ממנו לחזור על עצמו? האם יש לך תחושה לא נעימה או אף חששות ופחדים הגורמים לך להימנע מלדבר בפני קהל, להרגיש לא נוח כשאת/ה בפרונט, או לקדם את חייך האישים או המקצועיים?

ניתן לעזור לך באופן משמעותי תוך מספר פגישות של טיפול EMDR!

איך זה עובד?
חסמים פנימיים שעוצרים אותנו הינם  תוצאה של חוויות קודמות שעברנו. כשמתרחש אירוע מציף(Overwhelming) אם בגלל שלא היינו במלוא כוחנו בזמן ההתרחשות או כי האירוע חריף – מוחנו מוצף ולא מצליח לעבד אותו בזמן אמת. התוצאה היא שזכרון האירוע נשמר במוח כשהרשמים (מחשבות, רגשות, תחושות גוף, תמונות, ריחות) הינם בצורה גולמית ולא מעובדת. כשיש טריגר – אירוע בהווה שמתקשר לאירוע בעבר – הרשמים – התחושות, הרגשות, המחשבות מתחילים להתעורר בצורה הגולמית – ואנחנו מרגישים בהווה כמו שהרגשנו אז.

הדינמיקה הזו נכונה לא רק למקרים טראומתיים במובן הקלאסי, אלא גם למקרים אחרים שהיו קשים עבורנו וממשיכים להשפיע עלינו – למשל, "בלק אאוט" שהוביל לחרדת בחינות או לפחד קהל, חוויה שלילית מוקדמת שגורמת לנו לחשוש ללא צורך מדמויות סמכות, חוויות שלימדו אותנו לחשוש מכשלון באופן שמשתק אותנו בהווה, וגם שיקולים פסיכולוגים ש"שמים לנו רגלים" כשאנחנו רוצים להתקדם במישור האישי או המקצועי.

ב-EMDR מאתרים ב- 1-3 פגישות את האירועים האלו שיצרו את מה שמפריע לנו בהווה, ולאחר מכן משלימים את העיבוד שלהם. בתהליך העיבוד חוזרים לזיכרון האירוע באמצעות ארבעה ערוצים – סנסורי (בדרך כלל תמונות אבל לפעמים ריח או קול), רגשי, קוגניטיבי ותחושות גוף – ומשלימים כעת את העיבוד שלא התבצע בזמן אמת באמצעות עידוד המערכת הטבעית של המוח.

העיבוד מתבצע כשהמטפל מוודא ששתי ההימספרות(גם השמאלית שאחראית על הפעילות הקוגניטיבית יותר וגם הימנית שאחראית על הרגש ותחושות הגוף) לוקחות חלק פעיל בתהליך. בשיטות טיפול אחרות בהן רק משוחחים מפעילים בעיקר את ההמיספרה השמאלית ופחות את הימנית, כך שבפועל נוצר פער בין מה שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לחשוב ולהרגיש, לבין מה שאנחנו באמת מרגישים. על מנת לוודא ששתי ההמיספרות לוקחות חלק בתהליך העיבוד, אנחנו משתמשים תוך כדי עיבוד בשני רטטים קטנים שמחזיקים ביד בזמן הטיפול. הרטט בצד ימין מוודא שההמיספרה השמאלית משתתפת בעיבוד, והרטט ביד שמאל מוודא שההמיספרה הימנית משתתפת בעיבוד (הקשר בין הגפיים לאונות הוא באלכסון). ברגע שזכרונות האירועים עברו עיבוד הם מתחברים לרשת הזכרון הכללית וכבר לא מתעוררים כשיש טריגר בהווה – כך שהתגובות בהווה מפסיקות להיות תוצאה של אירועים מהעבר שהתעוררו.
 
איך אדע שזה באמת עובד?
מאות רבות של מחקרים מצאו את יעילות EMDR בסיוע תוך מספר פגישות גם עבור עיבוד אירועים קשים במיוחד. עבור אירועים בעלי אופי פחות טראומתי– המהירות רבה עוד יותר. מוכרת על ידי ארגון הפסיכולוגים האמריקאי וארגון הפסיכיאטרים האמריקאי.
ביכולתך לדעת כבר מהפגישות הראשונות – אנו מאמינים בשיטת טיפול שניתן לדעת שהיא עוזרת תוך זמן קצר. EMDR זו שיטת מדידה. בטיפול ילקחו בשיתוף איתך מדדים לבחינת שיפור גם בנוגע למתרחש בפגישה, וגם בנוגע למתרחש בחייך מחוץ לפגישות. לרוב לוקח 4-5 פגישות עד שמרגישים את ה"דימר מסתובב" – וההרגשה משתפרת יותר ויותר / המטרות מושגות יותר ויותר. עבור סיבות פניה ממוקדות משך הטיפול הוא לרוב 3-12 פגישות, כך שתוכלו לראות את השיפור בעצמכם תוך מספר שבועות, במקום לחכות חודשים ושנים מבלי להיות בטוחים לגבי מידת הסיוע.

 

למידע נוסף:

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR לבעלי עסקים ובעולם העבודה -

מה הקשר בין חסמים בעסקים או בעבודה לבין טיפול פסיכולוגי? כיצד טיפול פסיכולוגי רלוונטי יכול לעזור מהר יותר מאימון אישי בתחומים עסקיים, שבעבר נחשבו כלא רלוונטיים לטיפול פסיכולוגי?

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR וספורט -

כיצד ניתן להשתמש בטיפול פסיכולוגי ממוקד לשיפור הישגים בספורט, לספורטים חובבנים ומקצוענים?

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR וסטודנטים -

כיצד ניתן להשתמש בטיפול פסיכולוגי ממוקד לשיפור הישגים בלימודים?

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR להתפתחות אישית -

מה הקשר בין EMDR להתפתחות אישית, ואיך EMDR יכולה לתת מענה לחוליה החסרה בתחום ההתפתחות האישית כיום?

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR מרחוק -

כל מה שצריך לדעת על טיפול EMDR דרך הרשת, לאנשים רחוקים או עסוקים

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על טיפול EMDR מואץ (Accelerated EMDR) -

כל מה שצריך לדעת על טיפול שמתחיל ונגמר תוך מספר ימים מרוכזים

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

 


 

 

 

עדויות

"במהלך הטיפול השתתפתי בתחרות. באחד הטיפולים מיקדנו את EMDR לחזק את המיקוד בתחרות. התוצאה הייתה טובה מן המצופה. הייתי חד ומפוקס וככה סיימתי בהצלחה יתרה".
EMDR 360
"הכל התחיל במשבר נישואים. כשגיליתי שאשתי מזה 12 שנים בוגדת והרגשתי שכל יסודות העולם שלי מזדעזעים. עד אז תמיד הייתי בדעה שאני חזק ויציב ולא צריך ייעוץ פסיכולוגי מקצועי, אבל הזעזוע וחוסר היציבות הובילו אותי למסקנה שגם אני, חזק ככל שאהיה, צריך עזרה. זאת היתה אחת ההחלטות הנבונות שעשיתי בחיי.
קצת רקע עלי – בן 40, גרוש באושר + 2, עובד היי-טק בעל השכלה גבוהה. עד המשבר, חיי היו חיים מאוד צפויים, כמו שנכתבו בתסריט ישראלי טיפוסי. תיכון עיוני, שרות צבאי קרבי, קצין, דרום אמריקה, אוניברסיטה, חברה, נישואים, נסיעה לחו"ל ללימודים, ילד ראשון, עבודה, ילד שני, רכישת בית, עבודה טובה ומכניסה. הכל מושלם. ואז הגיע המשבר, שעורר אותי מתרדמת לחיים.
הטיפול החל עוד בזמן משבר הנישואים, ועסק בתחילה בהווה ובהתמודדות עם המשבר המתפתח. די מהר, בעזרת האסוציאציות שהעלו צמד ה"ויבראטורים" כפי שאני מכנה אותם (שהם בעצם שני אביזרים קטנים שמחזיקים בידיים והם רוטטים לסרוגין), היה לי ברור שמלבד המשבר, יש עוד אירועים מהעבר הקרוב והרחוק, שאני צריך להבין, לעבד, ולגרום לכך שלא יהוו מכשול למהלך חיי בעתיד.
מיד לאחר הגירושים, הרגשתי עול גדול שיורד מעלי. העול היה בעצם המסלול שכפיתי על עצמי, שבו אני מאפשר לעצמי לסבול בשקט במערכת זוגית לא טובה, שבה האישה מרירה, ובה אני מנסה כל הזמן לרצות אותה, ותוך כדי כך מוותר על עצמי. היה לי מאוד חשוב להבין איך הגעתי למצב הזה, ולמה. ידעתי שאני אדם חזק, מוצלח, ושיש לו הרבה על מה להתגאות. אבל העובדות היו שלא כך חייתי – לא עם אשתי, ולעתים לא עם הסביבה (עבודה, חברים). וכך התחלנו את המסע, שאותו אפשר לכנות, EMDR 360.
בתחילה, הטיפול היה לי קצת מוזר. לא ישבנו ודיברנו, וחפרנו בנבכי עברי ונשמתי. במקום, זה היה טיפול שהרגיש קצת כמו ניסוי מדעי. אני מעלה אירוע טרואמתי, בדרגה כזאת או אחרת, אני מגדיר את התחושה השלילית שהאירוע גורם לי להרגיש על עצמי, אני מחזיק את הויברטורים בידיים, עוצם את העיניים, ומתחילות לעלות לי אסוצאיציות, ותמונות מאירועים אחרים. חלקם מאוד ישנים, מתקופת הגן. ההרגשה בתחילה מוזרה. לא ברור איך הדברים מתחברים, אך די מהר התמונה מתבהרת: הרבה מהאירועים קשורים לתחושה חזקה שאותה אני מחזיק כבר שנים, שאני "לא טוב מספיק". לא משנות ההצלחות, התארים, תעודות ההצטיינות בצבא ובאוניברסיטה, ההצלחות בעבודה, היותי אב נהדר, ועוד ועוד – תמיד האירועים שבהם "נכשלתי", גם אם היו קטנים, גורמים לי להרגיש שאני בעצם לא מספיק טוב. ההכרה הזאת נתנה תחושה של פריצת דרך – הנה, אני מבין מה מפריע לי. אולי כבר לא צריך להמשיך בטיפול. אבל, התבהר לי די מהר שמודעות לבעיה היא לא מספיקה. אני צריך להתמודד עם האירועים האלה אחד אחד, לכבות את הגחל שעוד בוער בהם, ולגרום להם להפסיק ללחוץ על התת-מודע שלי, כדי שלא יפריעו יותר לתיפקודי בעתיד. איך זה התבהר לי? החיים הראו לי זאת. לדוגמא, ביצועי המיניים במפגשים הראשונים היו פחות טובים ממה שציפיתי – או במילים אחרות, זה לא עמד תמיד. לא הבנתי איך זה יכול להיות, הרי לא היו לי בעיות בשנות הנישואים. וגם לאחר הגירושים, לפעמים לא היו בעיות, ולפעמים כן. הלחץ שאולי אני לא מספיק טוב עבר מיד למיטה כשפארטנריות חדשות נכנסו אליה, במיוחד כאלו שהיו חשובות לי יותר. וכפי שנוכחתי לדעת, כשהתת מודע מלחיץ, הגוף מגיב...
אז את "גזע" הבעיה זיהינו, וגם את ענפיו: איפה תחושת ה"לא מספיק טוב" מפריעה בתחום הזוגי, מקצועי ומשפחתי. ובכל פגישה סילקנו עוד מכשול או שניים מהעבר לאורך הענפים. התחלנו מאירועי ילדות, שלעיתים נראו מגוכחים, אבל התגלו כחשובים מאוד כי הם היוו את הבסיס לדפוס התנהגותי. לדוגמא, באחד המפגשים עלתה לי תמונה של הגננת מגן חובה, שאותה מאוד אהבתי, ונפטרה מסרטן באותה שנה. לאחר המפגש, בעודי נוסע במכונית, לפתע עלתה התמונה שוב, ופרצתי בבכי במשך שעה. הסתבר שמעולם לא התאבלתי עליה, ובמשך כל השנים הרגשתי תחושת אשם שלא עשיתי זאת. זה עודד את התחושה שאני לא בסדר, ולא ראוי, והשפיע על אירועים נוספים בעתיד. הטיפול באותו אירוע כיבה הרבה גחלים שנותרו בוערות, ולמעשה שיחרר אותי מהרגשות השליליים שהיו לי על עצמי.
כך המשכנו מטיפול לטיפול, במהירות הולכת וגדלה, לכבות את כל אותם גחלים שהפריעו לי במהלך השנים, שהובילו אותי בתחושת אשם וחוסר מיצוי, והובילו אותי לפשרות עם בת הזוג הקודמת, והכל בשם ה"אני לא מספיק טוב" ולכן כדאי לי לשתוק ולסבול. טיפלנו בפן הזוגי, אישי, מקצועי ובאמת עשינו טיפול 360 אמיתי.
קשה לי לתאר את גודל ההצלחה של הטיפול על חיי. על איך שאני מתנהל, גם בחיי המקצועיים, שבהם אני רק צומח, וגם בחיי האישיים – בזוגיות שאני מנהל, באופן שבו אני מגדל את ילדיי, ובחיי החברה שאני נהנה מהם. יותר מכל, אני מרגיש היום חזק בעשרות מונים ממה שהייתי, מוכן להתמודד עם כל קושי ואי ודאות בלי פחד, כשאני יודע שהתנהלותי לא תנוהל ע"י העבר, ותחושות חוסר הבטחון שהיו לי, אלא מתוך הסתכלות על עצמי ויכולותיי לשלוט בארועי ההווה והעתיד. התחושה הזאת היא ללא ספק המתנה הטובה ביותר שיכולתי להעניק לעצמי, והיא ללא ספק התאפשרה באמצעות הטיפול המסור שאותו עברתי".
"לפני כשנה וחצי התחלתי לעבוד בחברת היי-טק, בשכר שהיה נמוך ממה שהרגשתי שמגיע לי. קיבלתי את ההצעה, והתכוונתי לבקש העלאת שכר לאחר כחצי שנה, אחרי שאוכיח את עצמי. עברה חצי שנה, עבר עוד חודש ועוד חודש, ואני התמהמהתי. במוחי ניקרו מחשבות: אולי אני לא מספיק טוב? אולי לא מרוצים ממני? אולי זו חוצפה מצדי לבקש העלאה?
מכיוון שבהתבוננות רציונלית ידעתי שאני טוב במה שאני עושה, ומכיוון שכבר שמעתי על EMDR, החלטתי לנסות טיפול של חיזוק משאבים בשיטה זו, אצל טל קרויטורו.
ביצענו עבודה של פחות משעה, במהלכה התחזק בטחוני העצמי, על בסיס אירועי עבר בהם ידעתי לעמוד על שלי מול דמות סמכותית. לקח לי זמן קצר לפני שניגשתי למנכ״ל על מנת לדבר איתו על הנושא. כצפוי, גיליתי שמרוצים ממני מאוד. קיבלתי העלאת שכר ובהמשך קודמתי למשרה ניהולית".
"הגעתי ממוקדת מטרה, להתגבר על החרדה שלי מהתעסקות עם ניהול חשבונות. בין אם בעסק העצמאי, ובין אם בחשבונות האישיים. החרדה הזו מלווה אותי כבר 10 שנים והתחלתי להרגיש אותה גם בכיס... 
ובעיקר, בתחושת העצמאות. באתי לטיפול הכי ממוקד שאפשר - לפגישה אחת. זה לא יכול היה להיות אפילו טיפול של מספר מפגשים בגלל צו השעה - הרואה חשבון שהיה צריך ממני פעולה מיידית...
בעקבות הפגישה - הצלחתי והצלחתי. הראיה - החודש לא שילמתי מע"מ בגלל הקיזוזים כי לא פחדתי להפוך את הבית ולמצוא את המסמכים הדרושים, להיכנס לאתר הבנק להסתכל בלבן של העיניים, לא לפחד ולעשות (משהו שרואה החשבון אומר לי כבר חודשים לעשות ואני דחיתי ודחיתי). היו לי את הכוחות".
מדריך מיוחד:
כל שעליך לדעת כדי לבחור את הטיפול הפסיכולוגי המתאים לך ביותר
  חדש באתר :
חדש! Accelerated EMDR 
אם אפשר לסייע במקרים ממוקדים תוך מספר שבועות, למה לא תוך כמה שעות?
  
קרא עוד >>
EMDR להתנהגויות פיצוי וכאבים רגשיים    
קרא עוד >>
EMDR בתקשורת - ראיונות וכתבות    
קרא עוד >>
סדרת הוובינרים של קליניקות מומחים בשיטת EMDR  הקלטות ותמלול הוובינרים - עכשיו באתר  
קרא עוד >>
טיפול EMDR בילדים    
קרא עוד >>
מכיון שהאם EMDR טהור מתאים או לא עבור הנסיבות הספציפיות שלך זו שאלה קריטית, אנחנו נותנים שירות בדיקת התאמה (טלפוני, ללא עלות) עם פסיכולוגים שהכשרנו לשם כך.
לתיאום בדיקת התאמה ללא עלות עם אחד הפסיכולוגים אנא התקשרו 1-700-70-90-76 או פנו דרך עמוד צור קשר

צור קשר | מפת האתר | תקנון האתר
powered by simply Ad |  Design by Curly Black
© כל הזכויות שמורות לרשת קליניקות מומחים בשיטת EMDR וד"ר טל קרויטורו
אייקון נגישות הצהרת נגישות