דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

E.M.D.R
מידע

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

 

מהי שיטת הטיפול EMDR?
עבור אילו מקרים היא נמצאה יעילה?
מה ההבדל בין זה לבין ללכת לטיפול אצל פסיכולוג?
מדוע המחיר במכון נראה בהתחלה גבוה בהשוואה לחלופות?
איך יכול להיות שהטיפול עוזר הרבה יותר מהר מכל חלופה אחרת?
איך לא שמעתי קודם לכן על כזו שיטה יעילה שמוכרת על ידי גופים ידועים כמו ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי וארגון הפסיכולוגים האמריקאי?
רק כדי לוודא – זה רלוונטי בשבילי גם אם לא עברתי טראומה?
אני לא זוכר/ת שום דבר שהתחיל את מה שמפריע לי – זה עדין רלוונטי עבורי?
איך אני אדע שזה באמת עובד?
מה המבנה הבסיסי של הטיפול ב- EMDR?
 

מהי שיטת הטיפול EMDR?
EMDR פותחה בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת על ידי הפסיכולוגית האמריקאית-יהודיה ד"ר פרנסין שפירו כשיטה יעודית לטיפול בפוסט טראומה. יעילותה בסיוע ניכר תוך מספר פגישות בלבד הוכחה במאות רבות של מחקרים, והיא מוכרת על ידי גופי טיפול מובילים רבים, בכללם ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי וארגון הפסיכולוגים האמריקאי. רשאים לטפל בה רק אנשי מקצוע טיפולי בעלי תואר שני ומעלה כעובדים סוציאלים קלינים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים. למרות שבמקור פותחה לפוסט טראומה, וזה עודנו השימוש העיקרי בה בישראל, בשל יעילותה הרבה השימוש בה הלך והתרחב – תחילה לטיפול בדכאון, חרדה, פוביות ומשברים ובשנים האחרונות גם לשיפור השגים והסרת חסמים בקרב אנשי עסקים, ספורטאים, אמנים, סטודנטים, מרצים , יוצרים ועוד.
בחזרה לראש העמוד

Top

עבור אילו מקרים היא נמצאה יעילה?
EMDR נמצאה יעילה ומשמשת כיום לסיוע במקרים של:
א. טראומות מאג'וריות כתקיפה מינית, תאונות, פיגועים, אסונות טבע, שכול
ב. סיוע בפוביות וחרדות (חרדת ביצוע, חרדת טיסה, חרדת מעליות, פחד קהל, חרדת בחינות, פוביה מכלבים, מזרקים, רופאי שיניים וכדומה)
ג. סיוע במצבי חיים משבריים כבגידות, גירושין, פרידות, פיטורים, הגירה, הפלה לא רצויה, דכאון אחרי לידה, התקף לב או מחלה כרונית
ד. שיפור השגים בקרב אוכלוסיות חזקות באמצעות הסרת חסמים למצוינות. נעשה בה שימוש בפסיכולוגיית ספורט לשיפור השגים ספורטיבים, עם סטודנטים לפני בחינות, פסיכומטרי וכד', עם אמנים לפני הופעות ולפני אודישנים, ובעבודה עם אנשי עסקים לשיפור יכולת הצגת פרזנטציות ומו"מ , חיזוק תחושת ערך לפני בקשת קידום או העלאת שכר,  וכדומה.
בחזרה לראש העמוד  

מה ההבדל בין זה לבין ללכת לטיפול אצל פסיכולוג?
כל המטפלים במכון הינם פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים בעלי תואר שני שמוסמכים לטפל, ובעלי נסיון בטיפול בשיטות אחרות עוד לפני שלמדו לטפל בEMDR. ההבדל הוא לא במקצוע אלא ברמת המקצועיות, הידע  והעדכניות בשיטת טיפול פסיכולוגית חדשנית ויעילה כמו EMDR.

בחזרה לראש העמוד

מדוע המחיר במכון נראה בהתחלה גבוה בהשוואה לחלופות?
אם המחיר משחק אצלך פרמטר חשוב – זו בדיוק הסיבה שכדאי לפנות לטיפול ב-EMDR. מה שמעט יותר גבוה הוא המחיר לפגישה בודדת, אבל מכיוון שהטיפול בEMDR עוזר באופן משמעותי בזמן קצר בהרבה מכל חלופה טיפולית, ומכיוון שהעלות של טיפול היא לא רק העלות לפגישה אלא עלות לפגישה כפול מספר פגישות, אז הטיפול בEMDR למעשה עולה לכם פי כמה וכמה  פחות - כמובן שבתועלת – חוסך לכם באופן משמעותי בזמן סבל, חסם ומגבלה וההשלכות האישיות, החברתיות והתעסוקתיות הכרוכות, אך גם כלכלית – טיפול EMDR יעלה לך פחות למרות שתשלם יותר לכל פגישה – כי הוא יעזור לך תוך זמן הרבה הרבה יותר קצר  מכל חלופה. פעם אחר פעם ראינו אותו מסייע תוך מספר פגישות (כשהחלופות הן מספר חודשים עד מספר שנים) עד מספר חודשים (במקרים קשים ומורכבים שהחלופות הן שנים ארוכות). מנסיוננו פעמים רבות מדובר בפחות מעשירית מהזמן של שימוש בחלופות טיפוליות, ובחלק גדול מהמקרים גם בפחות מ5% (זו לא טעות – חמישה אחוזים) מהזמן שנדרש לחלופות (ההבדל בין מספר פגישות למספר שנים).
בחזרה לראש העמוד

איך יכול להיות שהטיפול עוזר הרבה יותר מהר מכל חלופה אחרת?
קודם כל חשוב שתדעו שאתם לא צריכים לקחת רק את מילתנו על סמך נסיוננו הרב על כך – בקישור המופיע כאן, שמציג מספר עשרות מחקרים (מתוך מאות) שמראים את יעילות השיטה, אפשר לראות שרובם  הגדול מצביעים על היעילות הרבה של עד 12 פגישות (כאשר במקרים מורכבים יותר מדובר בפגישות רבות יותר, אך עדין פחות מכל חלופה). לחצו כאן למחקרים על יעילות EMDR (בשפה האנגלית). הסיבה היא שכשעושים בדיוק את הדבר הנכון זה יכול לקחת שבריר מהזמן לעומת אלטרנטיבה שהיא "ליד".
בחזרה לראש העמוד

איך לא שמעתי קודם לכן על כזו שיטה יעילה שמוכרת על ידי גופים ידועים כמו ארגון הפסיכיאטרים האמריקאי וארגון הפסיכולוגים האמריקאי?
השיטה קיימת כ-25 שנים, מסוף שנות השמונים, ולרוב לוקח שנים רבות עד ששיטת טיפול הופכת להיות נחלת הידע של הציבור הרחב. ישראל מפגרת בנושא זה אחר ארה"ב ואירופה בכך שעיקר הטיפול ב-EMDR קודם לקליניקות מומחים בשיטת EMDR התמקד רק במטרה המקורית לה פותחה השיטה – פוסט טראומה – ומשתמשים בה בישראל במרכזי חוסן לקסאמים בשדירות, עם הלם קרב, נפגעות תקיפה מינית וניצולי שואה. בקליניקות מומחים בשיטת EMDR שמנו לעצמנו כאחת ממטרותינו ליידע את הציבור הרחב שהשיטה נמצאה כבר לפני שנים רבות יעילה למצבים נוספים – חרדה, דכאון, פוביות, וגם שיפור השגים של ספורטאים , אנשי עסקים, מרצים, וכדומה.
בחזרה לראש העמוד

רק כדי לוודא – זה רלוונטי בשבילי גם אם לא עברתי טראומה?
בהחלט, EMDR נמצאה יעילה ונעשה בה שימוש גם עבור מצבים נוספים מלבד טראומה כמו חרדה, דכאון, אובססיות, פוביות וכדומה, וגם עבור שיפור השגים בקרב אוכלוסיות חזקות יותר – כאנשי עסקים, ספורטאים, סטודנטים וכדומה.
בחזרה לראש העמוד

אני לא זוכר/ת שום דבר שהתחיל את מה שמפריע לי – זה עדין רלוונטי עבורי?
כמובן, רוב האנשים לא זוכרים בהכרח לפני הפניה לטיפול מה התחיל את הבעיה/החסם, אבל אפשר לאתר זאת בטיפול – לרוב כבר בפגישה הראשונה והשניה (להבדיל מחלופות בהן לוקח מספר חודשים ולעיתים מספר שנים לזהות את ההשפעה של אירועי עבר על ההווה שלנו).
בחזרה לראש העמוד

איך אני אדע שזה באמת עובד?
בקליניקות מומחים בשיטת EMDR אנחנו לא מאמינים בשיטות טיפול שלא ניתן לדעת אם הן עוזרות או לא – כבר מהפגישות הראשונות. מעבר לכך שתוכלו לראות מחקרים רבים מאוד (מאות מחקרים)  שמצביעים על יעילות השיטה, EMDR זו שיטת טיפול מדידה – בטיפול שלך עצמך ילקחו בשיתוף איתך ממדים לבחינת שיפור גם בנוגע למתרחש בפגישה, וגם בנוגע למתרחש בחייך מחוץ לפגישות. לרוב לוקח 4-5 פגישות עד שמרגישים שמתחילים להמצא בכיוון הנכון וההרגשה משתפרת יותר ויותר / המטרות מושגות יותר ויותר ככל שממשיכים להשלים במסגרת טיפול ה-EMDR את העיבוד. עבור סיבות פניה ממוקדות משך הטיפול ב-EMDR טהור הוא לרוב 5-12 פגישות, כך שתוכלו להתחיל לראות את השיפור בעצמכם תוך מספר שבועות, במקום לחכות חודשים ושנים מבלי להיות בטוחים לגבי מידת הסיוע (שימו לב - מה שקובע את מידת המיקוד והמורכבות הוא לא הסימפטום אלא הגורמים לו). מנסיוננו עבור כ-80% מהפונים אלינו הטיפול ב-EMDR טהור נמשך 10-30 פגישות, תלוי במורכבות. ביכולתנו לסייע גם ברמת מורכבות גבוהה מהממוצע, במקרים אלו טיפול EMDR נמשך שנים פחות מהחלופות. אנחנו מספקים שיחת בדיקת התאמה טלפונית ללא עלות שבה גם יתנו לך הסבר כיצד לחשב חישוב מדויק יותר במקרה הספציפי שלך. לקביעת שיחת בדיקת התאמה ללא עלות עם אחד הפסיכולוגים שלנו נא להתקשר אל 1-700-70-90-76, לפנות דרך המייל office@emdrexperts.co.il או להרשם דרך אתר זה בכפתור שבפינה השמאלית העליונה.
בחזרה לראש העמוד

מה המבנה הבסיסי של הטיפול ב-EMDR?
כל טיפול ב-EMDR מתחיל בהכרות בסיסית שתאפשר הבנה של הגורמים המפריעים לך בהווה לצד אירועי מפתח בעבר שגרמו להיווצרותם מלכתחילה (1-2 פגישות). לאחר שלב של בדיקת התאמת הטיפול למה שמפריע לך והכנתך עוברים לשלב העיבוד שכולל במהלך כלל הטיפול שלושה חלקים –
א. עיבוד של אירועי המפתח  שנמצאים בבסיס הסימפטומים / החסמים המפריעים בהווה.
ב. עיבוד של טריגרים בהווה הגורמים/מטרימים הופעת סימפטומים או חסמים מפריעים.
ג. עבודה על תבניות עתיד – ללא המצוקה או החסם.
העיבוד עצמו נעשה במקביל לגירוי בילטרלי המשתף את שתי אונות המוח בעיבוד, וכולל עיבוד של היבטים קוגניטיבים, רגשיים, סנסורים (לפעמים לזכרון נלווים תמונות, קולות, ריחות וכדומה) וכן של תחושות הגוף .השלמת עיבוד של זכרון מפתח לוקחת לרוב בין מפגש אחד לשלושה. השיפור הרגשי מהיר וניכר, וניתן להתחיל לחוש אותו בדר"כ תוך מספר שבועות.
בחזרה לראש העמוד


 

מדריך מיוחד:
כל שעליך לדעת כדי לבחור את הטיפול הפסיכולוגי המתאים לך ביותר
  חדש באתר :
חדש! Accelerated EMDR 
אם אפשר לסייע במקרים ממוקדים תוך מספר שבועות, למה לא תוך כמה שעות?
  
קרא עוד >>
EMDR להתנהגויות פיצוי וכאבים רגשיים    
קרא עוד >>
EMDR בתקשורת - ראיונות וכתבות    
קרא עוד >>
סדרת הוובינרים של קליניקות מומחים בשיטת EMDR  הקלטות ותמלול הוובינרים - עכשיו באתר  
קרא עוד >>
טיפול EMDR בילדים    
קרא עוד >>
מכיון שהאם EMDR טהור מתאים או לא עבור הנסיבות הספציפיות שלך זו שאלה קריטית, אנחנו נותנים שירות בדיקת התאמה (טלפוני, ללא עלות) עם פסיכולוגים שהכשרנו לשם כך.
לתיאום בדיקת התאמה ללא עלות עם אחד הפסיכולוגים אנא התקשרו 1-700-70-90-76 או פנו דרך עמוד צור קשר

צור קשר | מפת האתר | תקנון האתר
powered by simply Ad |  Design by Curly Black
© כל הזכויות שמורות לרשת קליניקות מומחים בשיטת EMDR וד"ר טל קרויטורו
אייקון נגישות הצהרת נגישות