דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

E.M.D.R
מידע

סיפורי לקוחות

"אני מרגיש חבל על הזמן, הטיפול מעולה וגם רועי ממש חמוד, ואני  מבסוט מאוד שפניתי אליכם...מרגיש כל טיפול איך דברים משתנים במהירות...מרגיש שהפוסט טראומה זזה ושאני מתמודד עם הדברים יותר טוב".
"הטיפול עזר לי מאוד, זה שינוי חיים, עבדתי על עצמי במשך שנים, אבל הטיפול הזה עזר לי בכמה נושאים ששיטות אחרות לא עזרו. 
...טיפלנו באירועים מעברי עם אימי, אבי, בן הזוג שלי, דברים שקשורים לכסף, לדימוי הגוף שלי וכו', ובכל נושא 
שעבדנו עליו אני מרגישה שהטיפול מאוד קידם אותי. תמיד יש נושאים שאפשר להעלות בטיפול, אבל הרגשתי שנגמרו לי הנושאים הקריטיים. 
הרגשתי שהתקדמתי כ"כ עד שלא היה לי צורך להמשיך..."

היה טיפול טוב, היה לי ממש קשה לצאת מהבית, אפילו יציאה של 20 דק' הייתה סיפור בשבילי, עכשיו אני גר בצפון וכל נסיעה מתחילה ממינימום של חצי שעה ואני נוסע גם הרבה למרכז נסיעות של שעתיים ויותר ואני כבר עושה את זה באופן קבוע וזה לא נורא יותר. הקושי שלי היה לצאת מהבית במיוחד לנסיעות ארוכות של יותר מ-20 דקות ועכשיו אני עושה נסיעות של שעתיים ואין בעיה. 

אני מרגישה התקדמות מטורפת בכל מיני דברים בחיים שלי. אם זה מבחינת לחזור ללימודים ואם זה מבחינת לחזור לנהוג כמו שצריך. גם הדימוי העצמי והביטחון שלי השתפרו. כל אדם שאני פוגשת ומספר לי שהוא סובל מחרדות אני ממליצה לו על הטיפול הזה. כי החוויה האישית שלי ממש ממש טובה

"אני באמת מרגישה שעברתי מסע משמעותי ששיחרר אותי מזכרונות שעיכבו אותי ושאני יותר משוחררת להיות אני...סוף סוף אני יודעת מי אני וזה בא לידי ביטוי בכל תקשורת שלי עם עצמי ועם אחרים. זה כאילו מישהו הדליק את האור בחדר והכל הפך למואר וחד."
אין מה לומר שיחקת אותה השתנו לי החיים מקצה לקצה וסתם שתדעי שהחיים שלי מושלמים יש לי הכל בעל מקסים ילדים מהממים ואפילו כסף!
ובגלל החיים שעברתי נכנסתי לדיכאון ועצבות והיום אחרי שהכרתי את האישה המדהימה הזו היא תיקנה לי את החיים אני אוהבת את עצמי מסתכלת על עצמי בעינים טובות ולמה לא? בגלל מה שעברתי? ההפך הוא הנכון ואני רוצה להגיד לך שלמדתי בפנימיה והרבה חברות שלי עדין תקועות שם ישנן שאני מנסה לשגע אותן לבוא לטיפול הזה! חלקם לא קולטות מה אני מדברת ועוד אומרות לי שהטרפיסטית שלהם עושה את זה....
חלקם מאוד רוצות אבל אין להן ככ כסף הם עוד יגיעו.....
אני רק רוצה להגיד שאני מסתכלת על עצמי כיום ועליהם ומייחלת שהמח שלהן היה מסודר כמו שלי "מחיה"
תודה רבה שיש אותך ואת המטפלים הרציניים שלך בעולם ה יברך אותך ואותם תמשיכו לעשות חיל💪
חלפו מספר חודשים מאז שנפרדו דרכינו ורק עכשיו אני מוצאת את הדקה הפנויה כדי להביע תודה עמוקה על הטיפול המהיר והמסור.
כל הפוסט טראומה שהתפרצה אצל הבן שלנו בתחילת השנה, נראית היום כמו היסטוריה רחוקה. 
באנו אליך עם ילד חרד, מלא פחדים מקולות, ממקומות, מדמיונות, ממהדורות החדשות.... 
ילד שנכנס לתוך עצמו מאז האזעקה האחרונה ששמע, ומאז רק הלך ונסוג, מיעט לצאת, התחפר בשמיכתו כבר משעות הצהרים, נמנע מללכת לשירותים ולאמבטיה ועוד המון תופעות שנחמץ הלב לראות. 
עברנו טיפול של כשמונה מפגשים יחד, שלווים ונעימים. 
אין לי מושג איך, אבל החל מהשבוע השני, בשקט ובנועם השתחררה מועקה אחת אחרי השנייה.
חששתי שהאפקט של הטיפול הוא זמני, חששתי שהילד אומר שהכל בסדר רק כי אני רוצה לשמוע, כי מי שמע על טיפול כה קצר שפותר לצמיתות בעיות שכאלה?
הרי שנים שהילד הזה בכל מיני סוגים של טיפולים רגשיים... שלא ניתן למדוד עד כמה הצליחו. אולי הצליחו כל עוד היינו בתוך זה. 
היום אני שמחה לומר - יש תוצאות ממשיות שאיתנו נשארות גם אחרי שנפרדנו מהמטפל. 
החיים חזרו למסלולם, נעלמו החרדות, ההסתגרויות, ההימנעויות ושאר תופעות ההיגיינה המביכות שנלוו אליהן.
הילד שמח, חופשי, משוחרר ואינו מהוסס יותר.
הוא אינו חושש יותר מחדרי הבית שהטילו עליו פחד בעבר, אין צורך ללוות אותו להתקלח, גם לא בשעות הערב.
הוא גם חזר לבלות מחוץ לבית, בתנועת הנוער, בגינה, שוב נפגש עם חברים כמו כולם. 
אנחנו מאושרים מהתוצאה וממליצים על התהליך בכל פה למי שעדיין סובל. 
ברור לנו שאם משהו מהתופעות יחזור, אנחנו נדע למי לפנות.
ותודה לך טל שהפנית אותנו לרועי, אין לנו ספק שיעשה שינוי חיובי בעוד הרבה נערים שצריכים לחזור למסלול.
אני מליצת יושר שלכם מעתה ולתמיד
מוזמנים להפנות אליי למייל הורים שמתלבטים וגם לפרסם את המכתב הזה מבלי למסור פרטים מזהים...
הגענו היום להבנות שבכל 13 שנות נישואינו לא הגענו אליהם
 פעם ראשונה שאנחנו מתקשרים 
לא להאמין שבעיות קשות כמו של בעלי הצליחו להפתר. ממש שנינו כבר הרמנו ידיים והיתייאשנו
אתמול בלילה ישבתי עם בעלי ודיברנו על השינויים הטובים שקרו בעקבות הטיפול. כל כך הרבה דברים טובים השתפרו. יש לי כזה חוסן פנימי .ועוצמה שלא ידעתי על קיומה. בנסיעה הפעם היו כל כך הרבה בלתמי "ם וגם דברים שבעבר היו מנהלים אותי ובאתי ממקום מדהים של שלמות פנימית. זו הרגשה נפלאה שנותנת כח לא לוותר ולהמשיך לטפל. ואת בדרכך האמיתית והמאפשרת עושה את זה כל כך מדויק  ונכון. שזה מפעים ומרגש. 

לגבי התקפי החולשה שיש לי אני פתאום לא מתביישת בזה. לא מרגישה משהו דפוק כמו פעם. אני באה להיפך ממקום של גבורה וחוסן. ויודעת שאם אי מי מהמשפחה הקרובה לא יודע לקבל את ההתמודדות שלי. זה הסיפור שלו. ואני לא נחלשת מזה כמו שהיה פעם. תודה תודה תודה ! מאחלת לכל מי שצריך לעבור את התהליך המיוחד הזה. 

זה לא שהמציאות סביבי השתנתה זה המבט הפנימי והקבלה של המציאות. משהו הרבה יותר טהור ונקי בהתבוננות החוצה
"הטיפול עבד, ואפילו הציל אותי, הייתה מטרה והיא הושגה... שמתי לב שכל התחושות שהיו לי ושהלכתי איתן 24 שעות ביממה התפוגגו ונעלמו. היו לי מחשבות ודמיונות ומועקה ודכדוך ופתאום הכול נעלם והתאזן, כאילו במטה קסמים חזרתי לעצמי. "
אני באמת ניסיתי בעצמי מספר פסיכולוגים ושיטות ונוכחתי לדעת ששלכם מאוד נוחה, נגישה ופותרת בעיות גם אם זה לא נראה בטווח הקרוב מעבר לנקודה שהיא באמת פועלת לאורך זמן ולפעמים הייתי מתמקד בבעיה מסויימת היה מצבים שהיה שיפור מיידי היה מצבים שהיה שיפור מאוחר יותר אבל תמיד היה שיפור
"ראיתי המלצות באינטרנט על שיטת הטיפול הזו. ובנוסף, לא רציתי ללכת לCBT כי צריך לעשות שם שיעורי בית...
הטיפול עזר לי. אני רואה שינוי בתהליכים הפנימיים שאני עוברת עם עצמי – המחשבות יותר אופטימיות, יש לי יותר סדר בראש. עד לפני חודשיים שלושה הכול היה קטסטרופה, הזיכרון שלי היה ממש על הפנים, לא יכולתי לראות קדימה, לא עבדתי וגם לא ראיתי עצמי מתקבלת לשום עבודה, והביטחון העצמי שלי היה ירוד וזה השפיע על כל חיי, כי לכל מקום שאת באה אליו בלי ביטחון מסתכלים עליך אחרת. הרגשתי שנעצרו לי החיים והEMDR כל פעם שחרר עוד ועוד אבן ולאט לאט יצר אצלי מרווח נשימה שאני מאוד מברכת עליו."
"יש לי פחות דברים שחוסמים אותי כיום כמו סלעים שמפריעים למים לזרום, וכשמסירים את הסלע הם זורמים. יש יותר זרימה כללית, הקלה, פחות נטל נפשי של זיכרונות ורגשות שליליים סביב הזיכרונות. הEMDR מנקה את השאריות של הרגשות שממשיכים ללוות מדברים שקרו בעבר. זה כמו להיוולד מחדש, בלי לסחוב את עודפי הרגשות והתחושות, פשוט יותר קל, המשא של העבר פחות כבד. אני יודעת מה היה בעבר אבל כבר לא נושאת אותו איתי. ..היה מהמם כיסינו כ"כ הרבה בזמן כ"כ קצר ויש לזה המון השלכות חיוביות בחיים שלי. "
"אני רוצה להגיד שכל החיים הייתי בסדנאות, בודהיזם, פסיכולוגים, פסיכולוגיות, טיפולים, רוחניות, ספורט... הכל ניסיתי. הדברים אמנם סייעו לי לחיות ולא להתאבד, לגדל ילדים ומשפחה... אבל זה לא זה. אני רוצה לומר לך שהEMDR עושה משהו שונה. הוא ממש משנה לי את ההתיחסות לדברים. אם עד עכשיו זה קרה וידעתי לתת לזה שם בעזרת הטיפולים, היום זה פשוט לא קורה... זה דבר מדהים"
אני מאוד מאוד מופתע מהתוצאות של הטיפול וגם המלצתי לכמה חברים טובים. אני פשוט בשוק איך הטיפול הזה הצליח לעזור לי , פשוט לא יאומן! קסם קסם קסם !
"אהבתי את הכימיה עם המטפלת. זה זרם וזה היה מרגש ומאוד מכיל ומשמעותי. היו כל מיני דברים שממש הפתיעו אותי לטובה. יש משהו פלאי באיך שהדברים קורים. בזרם, בשטף, בתדירות.. זה מדהים שהיו רגעים שבאים, ואז נעלמים, אור כזה שבא והולך. זה מדהים. זה ממש נפלא ממש המוח עושה. זה מרתק.היו רגעים באמצע שהייתי עוצרת והייתי בהרגשה של הודיה. "
"אני ש. מטופלת של emdr הגעתי אליכם אחרי מסע טיפולים מיגע וזרקתי מלא כסף על טיפולים שונים ומשונים. אני עברתי התעללות מינית ואונס בהיותי בת 15 , אני בת 22 נשואה 3 שנים ולא הצלחתי לקיים יחסי מין תקינים ואחרי 8 טיפולים של  emdr הצלחתי לקיים יחסי מין פעם ראשונה אחרי 3 שנים עם אהוב ליבי. אנחנו אסירי תודה לכל המערכת על הסבלנות והתמיכה ובמיוחד למטפלת על הטיפול המסור אין מילים אנחנו חייבים לכם את החיים שלנו"
"לטל וכל הצוות, תודה רבה! הטיפול אצלכם משנה את חיי לטובים יותר. שתזכו להיות שליחים טובים ולעזור לאנשים. מעריכה מאד."

"סבלתי מפוסט טראומה עקב התעללות רגשית מתמשכת.  מה שגרם לי להתקפי חרדה בכל מיני הזדמנויות של חשיפה. התקפים שגרמו לי להרגיש איבוד שליטה. הייתי משתדלת לשמור מרחק. לא לדבר, כדי לא לומר דברים שיעכירו את האוירה ואתחרט עליהם.

בעקבות הטיפול השינוי משמעותי מאוד, אינני נכנסת כבר להתקפי החרדה הללו.

התהליך עצמו קשה, מעלים סיטואציות כואבות קשות ומסעירות, בעצם האירועים שהכי רציתי לשכוח אותם ולהדחיק אותם, בטיפול הייתי צריכה להציף אותם. אולם במהלך הטיפול כשפחתו התקפי החרדה בתדירות ובעצמה ראיתי שזה השתלם.

הייתי בפסיכותרפיה קלאסית, הטיפול חיזק מעט את הדימוי העצמי שלי, אך לגבי ההתקפים לא חל שום שינוי, אחרי שנה של טיפול בפסיכותרפיה אצל פסיכולוגית,  עברתי לפסיכותרפיסטית  אחרת (אצל שתי פסיכולוגיות גדולות ונחשבות אחת בעלת תואר ד"ר) הייתי עוד כמעט שנה בטיפול וכשראיתי שלא חל שום שינוי עברתי לEMDR   לאחר שנחשפתי לספר של ד"ר טל קרויטורו. כבר לאחר כחודשיים חשתי בשינוי. לאחר כחצי שנה השינוי היה משמעותי מאוד, ידעתי שאני במקום הנכון." 
לא האמנתי עד שנסיתי. לפני שהגעתי לטיפול סבלתי מהתקפי חרדה שהפריעו לי ופגעו בשגרת החיים. נסיתי טיפולים שונים אבל אף אחד לא שינה את המצב הקיים. ששמעתי על הטיפול עניין אותי שיטת הemdr.
קצת חששתי מהבחינה הכלכלית אך מהר מאוד הבנתי שזה משתלם. במהלך הטיפול הגעתי לרבדים עמוקים במוחי ובתוך מספר מפגשים  הטיפול הוכיח את עצמו, החרדות נעלמו והמצב רוח השתנה לטובה עם עלייה בשמחת החיים.

"בשבועות האחרונים, אני מרגישה שאני עוברת שינוי משמעותי.

קל לי יותר לעשות דברים שבעבר נמנעתי מלעשות או שעשיתי במאמץ רב. בעבר כל שיחת טלפון הייתה נדחית ככל האפשר, היום אני כבר כמעט לא נמנעת מהן. אני מרגישה יותר קלה ויותר בטוחה בעצמי.

 בסוף השבוע האחרון ביצעתי קניות משמעותיות, שבשל כובד משקלן אני מתחמקת מהן כבר שנים: ביום חמישי האחרון קניתי ספה, ולמחרת קניתי רכב.

אני מצליחה להשקיע יותר זמן בעבודה ובלימודים ולבצע שלל משימות מעיקות. בזכות זה סיימתי סוף סוף פרויקט תכנותי שנגרר בלי סוף, והתחלתי לטפל בתיק ניירות ערך שלי, שהוזנח מ-2010.

 המציאות החדשה הזאת היא מה שקיוויתי שיקרה כשבחרתי להגיע לטיפול EMDR."

"רואים שיפור אדיר, רואים הבדל, זה ממש ילדה אחרת לגמרי, זה נתן לה פוש גדול. אני בהלם איך בזמן כ"כ קצר היה השינוי הדרסטי הזה"

פניתי בזמן שהקושי התגבר עשינו מס' טיפולים כשבפועל לא ממש ראיתי
שינוי או שהייתה הטבה כי הגל פשוט חלף אבל לא ממש ראיתי שהגורם עצמו נעלם
מה שכן לאחר זמן כמו חודש וחצי ואפילו יותר רק אז בא השינוי המבורך
שפתאום התחלתי לשים לב שמה שהפריע לי בעבר חרדה, סיטואציות שהיו בעיה
רצינית אצלי בעבר פשוט
נמחקו, והמסקנה צריך לתת את הזמן לטיפול להיטמע ואז לבחון את מידת היעילות שלו
מקווה שהועלתי
הכל התחיל לפני כתשעה חודשים...
כשהתחלתי להרגיש תחושת פחד באיזור החזה. 
הפחד היה קל ולא נורא כ"כ.
לא הבנתי בכלל מה זה והנחתי לזה.
אך הפחד לא הניח לי ואף החמיר.  
לא ידעתי מה לעשות.
דברתי עם הרוקח בבית המרקחת, הוא נתן לי תרופה צימחית להרגעה.
זה לא עזר והפחד רק הלך וגדל.
זה היה סיוט...

בקיצור רב, הגעתי למצב שלא יכלתי לנשום, הלב שלי היה על 200 קמ"ש...
לא ידעתי מה יש לי.
חשבתי שזה התקף לב.
הלכתי במהירות לרופא משפחה, הוא אמר שיש לי התקפי חרדה ונתן לי מרשם לקסנאגיס. (כדור נוגד חרדה).

נטלתי את התרופה והרגשתי מצויין...
אחרי שבועיים הרגשתי שאני צריך להעלות את המינון של התרופה בשביל להרגיש את ההשפעה הטובה שלה.
לא ידעתי מזו התרופה הזו בכלל. 
ולא ידעתי שזה ממכר.
ניסיתי להפסיק בהדרגה את נטילת התרופה...
היה לי מאוד מאוד קשה... הרגשתי שאני בעולמות אחרים... 
והפחד רק הלך וגדל...

במקביל התחלתי טיפול אצל פסיכולוג דינמי דרך קופת החולים, זה ממש לא עזר.
אחרי כמה פגישות עזבתי אותו והלכתי לפסיכולוג אחר בשיטת CBT.
בהתחלה הוא מאוד עזר לי, בכך שהבנתי שחרדות זה דבר לא מסוכן אבל לא נעים בכלל.
אבל אחרי עוד כמה פגישות זה התחיל להיות משעמם ולא מועיל. הרגשתי את החרדות בעוצמה רבה ללא כל שיפור.

הלכתי לפסיכיאטר, הוא נתן לי מרשם לציפרלקס.
לקחתי אותו במשך שלושה חודשים, זה די עזר בהתחלה, עד שהתחילו תופעות לוואי חזקות... ובנוסף, החרדה החמירה.
חזרתי לפסיכיאטר והוא החליף לי לסרנדה.
היה יותר גרוע מהציפרלקס...

למרבית או לשארית המזל, מצאתי באינטרנט מכשיר קטן בשם "אלפא סטים".            בדקתי את ה"תגלית" ונדהמתי לדעת, שהמכשיר מפחית חרדות ונוגד דיכאון ע"י הזרמת מיקרו זרמים בצורת גלי אלפא לתוך המוח. 
המכשיר לא ממכר וללא תופעות לוואי.
הורי קנו לי את המכשיר.
ובזכותו הצלחתי להיגמל מכל התרופות...      זו הייתה הרגשה מדהימה כשהמכשיר הפחית את החרדה. 

אך לאחר שימוש של כשלושה חודשים במכשיר, המכשיר הפסיק לעזור ושוב היו חרדות. בסופו של דבר הבנתי שהמכשיר מרגיע את הסימפטומים ולא פותר את הבעייה שגורמת להם להיות.

ניסיתי לבדוק עוד אלטרנטיבות, עד שמצאתי את שיטת הEMDR!

אני חייב להודות לכם על השיפור הרב שאני מרגיש...
הטיפול בשיטת הEMDR פשוט הציל את חיי!
"לנצח אזכור ואוקיר לך תודה, כיצד בזמן קצר, מיד עם תום הפגישה הראשונה שלך, עם בני, הצלחת להקל עליו או כדבריו "ירד ממני משקל של טון מהגב", "חבל שלא שמענו ולא הכרנו את טל לפני שנים, כך לא הייתי צריך לעבור טיפולים אצל פסיכולוגים ומטפלים כמעט 9 שנים"
טופלתי בשיטה שלכם אצל המטפלת שהתאמתם לי. סיימתי שתי סדרות של עשרה מפגשים לפני קצת יותר מחודש,
אחרי שסבלתי מדיכאון אחרי לידה מלפני יותר מחמש שנים.
השינוי שעברתי הוא מדהים! עברתי את תקופת החגים בצורה יציבה ובטוחה מלאת שמחת חיים ועם הרבה כח להתחיל את השגרה  אני  ממש מרגישה שינוי בכל תחום וגם בסביבה שלי הוא מורגש בפרט בבית עם המשפחה.
 במיוחד אני רוצה לספר לך על המטפלת שהיתה מיוחדת מאד!!!! הרגשתי את התמיכה שלה בכל התהליך, היא ליותה אותו ברגישות ובחוכמה בעצה טובה ובאוזן קשבת. היא הייתה מאד רגישה, אנושית ומכילה בצורה יוצאת מן הכלל.
אז בעצם אני מתפעלת מכל התהליך שהיה מדהים בפני עצמו ועוד יותר מהתוצאות הכל כך מופלאות שאני בעצמי שמחה לראות כל יום.
תודה גדולה!
ואחולים שתצליחו לעזור לעוד הרבה אנשים לחזור לעצמם!"

הייתי ילד שסבל לאורך כל הילדות מחרדות עד היום, גיל 18. הן באו בהתקפים חוזרים בתקופות שונות, והן הפריעו לי בתפקוד השוטף; מבחנים, נהיגה, בכדורסל. לאור החרדות הייתי זקוק למספר ניסיונות במבחנים (מה שלא תמיד היה אפשרי), הזדמנות רבה על המגרש (מה שלא התאים למאמן ולקבוצה במיוחד), זמן על הכביש, אך בעיקר זה גרם לחוסר בשעות שינה מאחר והיה לי קשה לישון, ולכמות אדירה של Shut-downs בהרצאות וביומיום הרגיל, בניגוד לציפיות ממני ולמטלות שלי.

במהלך הטיפול הצליחה ד"ר טל קרויטורו לנקות מרשתות הזיכרון שלי את כל החרדות והדברים שהמוח בחר לשמור בצורה כזו או אחרת שמנעה תפקוד יומיומי ותפקוד שאינו יומיומי. עוד לפני שסיימתי, הרגשתי תוצאות.

בבחינת הבגרות שלי בתיאטרון, שהייתה על הבמה מול הורים, חברים, אורחים והבוחנת, לא הייתי בלחץ כלל, לא לפני ולא בזמן ההופעה. לא האמנתי, שנה קודם במבחן תיאטרון הרבה פחות תובעני, לא תפקדתי בהופעה הראשונה...

במשך שנים, חייתי בחרדה נוראית שעוקבים אחרי נחשים וכל רגע אחד מהם יתקוף אותי ולא יהיה מי שיישמע אותי. לאחר מספר בודד של פגישות, הסוגיה עברה כאילו לא הייתה קיימת קודם.

בבחינת הבגרות האחרונה במתמטיקה, הצלחתי לשם שינוי לקלוע בניסיון הראשון ולהוציא 98 בבחינה של 5 יח"ל, מה שלא קרא שנה לפני, שנדרשתי לבצע את הבחינה פעם נוספת לאור כישלון בניסיון הראשון.

הטיפול בEMDRהוא הטיפול היחיד מבין הטיפולים הפסיכולוגים ופסיכיאטרים האחרים בהם לקחתי חלק שממש עזר לי להתמודד עם הבעיה, להיפטר מהחרדות ובזמן יחסית קצר. רוב הטיפולים אותם ניסיתי לפני הEMDR עבדו בשיטתCBT, שנותנת כמות עצומה של "שיעורי בית" הלוקחים חלק ניכר מהזמן היומיומי. לא הצלחתי אף פעם להחזיק זמן רב עם שיעורי הבית, וגם אמי ואני חשבנו שאף אחד לא יכול לעזור לי. כשהגעתי לד"ר טל קרויטורו התברר לי שניתן לטפל בבעיה שלי, שלא הייתה חריגה במיוחד ושיטת הטיפול בה עבדה לא דרשה ממני יותר מזמן פגישה אצלה.


 

" שמעתי ממישהו ספציפי שאני מאוד סומכת עליו שהטיפול מאוד עזר לו וגם קראתי הרבה על השיטה וגם ידעתי עליה קצת לפני. ואני שמחה שהלכתי וזה עמד בציפיות. פחדתי שזה יהיה עוד טיפול שעוד פעם לא יצליח, אבל דווקא זה היה טוב, מוצלח וממוקד. ניסיתי בעבר טיפולים אחרים שלא עזרו... אני כבר ממליצה לאנשים על הטיפול, הייתי אומרת שזו שיטה מאוד טובה, ממוקדת, שעובדת בצורה מאוד עמוקה ונכונה. אני מרגישה שזה באמת עבד עליי יפה ועשה את השינוי שהייתי צריכה".

" פניתי אליכם כי בת דודה שלי עברה את הטיפול הזה והמליצה לי מאוד, קראתי קצת חומרים והשיטה נראתה לי הגיונית ולא מופרכת אז ניסיתי. וגם כבר ניסיתי הרבה דברים אחרים שלא עזרו אז החלטתי ללכת על זה...זה דרש ממני מאמץ מאוד גדול, הרבה משאבים, זמן כי אני גרה רחוק וזו הייתה נסיעה ארוכה. וחששתי לעשות מאמץ כזה ועוד פעם לפתוח את כל הדברים ושבסוף הטיפול לא יעזור, זה היה החשש המרכזי. אבל בשורה התחתונה אני שמחה שעברתי את הטיפול הזה...הייתי מאוד מאוד מרוצה, ראיתי שיפור מאוד משמעותי, שכבר שנים אני מחכה לשינוי הזה והנה הוא הגיע.

האמת היא שבזמן הטיפול לא התחברתי, לא הרגשתי שזה עושה משהו ולא ראיתי בפועל שמשהו קורה.  רק אחרי חודש חודשיים פתאום הרגשתי שדברים השתנו אצלי, ודברים שבמשך שנים סחבתי - פתאום שמתי לה שפשוט לא קיימים אצלי. למשל, הייתה לי בעיה עם צום, עם תחושת רעב, ואז הגיע יום כיפור וזה עבר מצוין מה שכבר במשך שנים רבות לא היה לי ככה. היו כל מיני הרגלים שהיו לי כמו יציאות מהבית שהיו מלוות תמיד בחשש פתאום זה לא קיים. אני פתאום שמה לב שאני ממש לא חושבת על זה. כל מיני לחצים שהיו לי עברו, יש תחושת רגיעה כללית שלא הייתה לי, וזה מאד משמעותי מבחינתי. "

"קיבלתי המלצה ממישהי שאני מאוד סומכת עליה שעשתה לי בעבר אימון והמליצה לי על השיטה, ומאחר ואני מאוד סומכת עליה החלטתי ללכת על זה... מאוד אהבתי את זה שאתם עושים פולו אפ ומתעניינים ושואלים איך הטיפול, זה משהו נחמד ולא טריוויאלי. בטיפול בסופו של דבר אתה צריך להתחבר לשיטה ולמטפל ואצלי היה גם את זה וגם את זה ולכן היה מאוד מוצלח מבחינתי...

הייתי אומרת למי ששואל לדעתי שזה טיפול מאוד מקצועי, ממוקד, שיטה שהיא ייחודית, והייתי ממליצה בחום וגם לגמרי אמליץ בחום. אני באתי לפתור סוגיה שהייתה לי ואני מרגישה שזה בצורה ממוקדת פתח ושחרר לי את המקום הזה וגרם לי להסתכל על דברים מזווית אחרת, זה בעצם מה שחיפשתי וזה היה טוב." 

"אח שלי היה אצלכם בטיפול ואני יודע איך היה מצבו לפני הטיפול ואיך המצב שלו עכשיו ואני מכיר את האופי שלו שהוא בד"כ לא בראש של טיפול וראיתי איך בכ"ז הוא הלך לטיפול ואיך זה השפיע עליו ולכן הייתי אופטימי לגבי העניין ועכשיו בדיעבד זה עשה גם לי ממש טוב.

היו לי חששות, כי הייתי אצל פסיכולוגית לפני כן ולא כ"כ ראיתי אפקטיביות, לא הצלחתי להרגיש שמשהו משתנה, אז פחדתי שאין משהו שיכול לגרום לי לעשות שינוי, אז היה לי חשש שגם הטיפול הזה לא יעבוד ושאולי כי הקטע של טיפולים זה משהו שאני לא יכול לעמוד מולו.

זה טיפול מאוד מעניין, כל זה שהטיפול הזה משלב את כל הידע ממחקר על המוח, שמצליחים לשלב וליישם את הידע שקיים על המוח בתחום הפסיכולוגיה. מאוד אהבתי את הפרקטיות בשיטה ואת זה שהיא מוכחת מחקרית, ואתה יכול לראות את ההיגיון המאוד ברור בו, וזה שזה טיפול שאפשר לסמוך עליו, שהוא מבוסס מבחינה מחקרית.

מניסיון תמיד אפשר לעבור רגעי משבר לבד, אבל אם אתה רוצה לשפר את איכות החיים שלך ויש לך את האפשרות לכך אז למה לא, כי זה טיפול שעובד. אני הייתי חצי אופטימי וחצי פאסימי לגבי טיפולים אבל ראיתי על עצמי איזה שינוי עברתי, אז הייתי אומר שראיתי את השינוי בעיניים שלי ולכן ממליץ לגמרי בחום. אדם שיודע מה הקשה עליי בחיים ומה מפריע לו כיום אז הייתי ממליץ בחום ללכת לטיפול שהאפקטיביות שלו רואים אותה"

קרה לי משהו שאני משוכנעת שיעזור לכם – צוות EMDR להבין את חשיבות עבודתכם.

לפני חודשיים או אפילו יותר טופלתי על ידי טל 7 פגישות שניקתה לי בעיה שהייתה קיימת אצלי 62 שנה עם אבא שלי.

יש לי מלא דברים  להגיד על שיטת הטיפול EMDR בעיקר  עכשיו שאני נקייה לגמרי מהבעיות שלי בזכות טל והשיטה EMDR.

זה פשוט מפיץ אותי בתובנות.

אחת הקשיים שאני נתקלת היום זה החשיפה לעד כמה בני אדם מוכנים לשקוע בקשיים שלהם ולא מוכנים להשתחרר ממנו.

זה מקומם אבל כיום שאני משוחררת מהקשיים זה רק מביא אותי לצחוק.

 

"רציתי לספר לך כי במשך שנים נמנעתי מנסיעות לחו"ל, בגלל חשש מהתקפי חרדה.
לפני מספר שבועות, אחרי שני ביקורים אצל המטפל  נסעתי עם בתי לאמסטרדם.
שבוע שלם בחו"ל, בלא התקף אחד! 
אני ממשיך בטיפול, כדי לרדת הלאה, לעומק.
הרבה תודה לך, טל, על מתנת החיים הזו."
"בזכות הקליניקה שלך והמטפלת המדהימה החיים שלי השתנו מקצה לקצה ברוך השם למדתי שיש מצבים בחיים שצריך עזרה ולמדתי מאיפה לקבל אותה"
"בננו נעשה רגוע יותר, אחראי ומתפקד באופן עצמאי לחלוטין בעבודה ומגורים... אנחנו משתאים ומתפעלים לנוכח השינוי הגדול והמבורך הזה שהתחולל בו שכרוך גם בהפסקת הטיפול התרופתי... אין לנו ספק שלאישיותו המיוחדת והחיובית כל כך של המטפל יש תרומה אדירה להצלחת הטיפול, בנוסף לשיטה עצמה שהוכיחה את עצמה בצורה יעילה כל כך אצל בננו למרות נתוני הפתיחה הקשים והזמן הקצר שעמד לרשותו ולרשות המטפל "

"הגעתי ל-EMDR אחרי שראיתי כאישה של פסיכיאטר - שפסיכולוגיה לא עוזרת והייתי על סף מחשבה לבצע התאבדות ששנאתי כי אני אוהבת את החיים.

לעומת זאת שיניתי את דעתי ברגע שעשיתי כשקרובי נתנו לי להבין שאני מציבה לעצמי מטרה לא נכונה. קודם חשבתי ש-EMDR תעזור לי לעוף ואז הבנתי שזה לא נכון. EMDR עזרה לי להבין את החיים שלי.

הטיפול באמצעות EMDR השאיר אותי בלי מילים לתאר.

טל

אני 10 בזכותך

הענקת לי את חיי במתנה.

לאחר הטיפול המדהים שעברתי אצלךששיפר ברמה שלא תתואר את התפקוד שלי

אני ממליצה בחום ויש לי רצון עז להמשיך ממנו לבנות חיים חדשים!!!!!!!!!!!!!!

"רציתי לכתוב לך מהו טיפול EMDR עבורי.

לפני שנה וחצי, ביום הולדתי, החלטתי (לאחר התלבטויות רבות) לפנות ולבדוק מהו סוג טיפול הזה. כבר עברתי טיפולים רבים ועדיין הרגשתי שעם כל המודעות משהו תוקע אותי ואני לא מצליחה להתגבר עליו. בטיפולים קודמים הרגשתי איך בשלב כלשהו למטפלים נמאס מכך שאני לא מצליחה להתקדם בתחום מסוים שמאוד הפריע לי וגם אני הייתי מאוד מתוסכלת מכך.

פניתי לקליניקת המומחים והיועצת, בעדינות ורגישות רבה, עזרה לי לקבל את ההחלטה לפנות לטיפול. הייתי מלאת חששות, לגבי האפשרות שהטיפול הזה יהיה שונה מהטיפולים שעברתי, הרי כל כך הרבה שנים אני בטיפולים שחלקם עזרו יותר, חלקם פחות, ומחלקם יצאתי עם חווית דחיה... וכן גם חששתי מהמחיר, שהיה גבוה עבורי (למרות הכרטיסיה).

וכך, יצאתי מלאת חששות למסע, והמסע היה ארוך וכואב וקשה, ומלא אמונה שהחדירה בי המטפלת. בדרך לפעמים אפילו קצת כעסתי – אם הטיפולים הקודמים לא עזרו לי ואני שוב חוזרת על אותם נושאים שדיברתי עליהם אינספור פעמים בטיפולים הקודמים, אז למה שעכשיו יהיה שונה? אלא שהפעם באמת היה שונה - כי אותם נושאים עובדו והפסיקו להפריע לי כל כך.

עם הזמן ראיתי איך באמת הזכרונות והכאבים נפרטים לפרטים ומעובדים לעומק וגיליתי בעצמי דבר נפלא - לא רק שאני מרגישה פחות דיכאון ועצב, אלא שאני פשוט מרגישה שמחה! הגעתי במטרה שלא להיות בדיכאון (בין היתר) והפכתי לאדם שמח יותר.

עבורי, אחת הפגישות המשמעותיות ביותר היתה פגישה שבה שוחחתי על קרוב משפחה שבשל מציאות החיים נאלצתי להיפרד ממנו בגיל צעיר. לפתע הרגשתי איך אוקיינוס של עצב שוטף אותי, לא הבנתי מה מקורו ומדוע אני מרגישה אותו בעצמה כזו ואז הבנתי שמעולם לא התאבלתי על האובדן הזה! אין לי ספק שלולא שיטת EMDR לא הייתי מגיעה לכך ומעבדת את האירוע הזה בטיפול הפסיכולוגי הקונבנציונלי. בין היתר, העיבוד הזה עזר לי גם להבין ולקבל אובדן משמעותי ביותר שהיה בחיי (מלבד עבודה מכוונת עליו).

אני עדיין מלאת התרגשות מסיום הטיפול. אני חושבת שזה בעיקר הודות לכך שסיימתי מסע ארוך שהתחיל בטיפולים הקודמים. זה היה מסע של חיפוש הגורם או הגורמים שתוקעים אותי והעובדה שלמדתי לקבל את המציאות ואת אירועי החיים ביומיום כפי שהם מבלי לחיות יותר מדי בעבר או בעתיד, אלא, בהווה והרי אין שחרור משמעותי יותר מכך!

אז תודה לך על שהכרת לי את הEMDR-, תודה ליועצת על שעזרה לי לקבל את ההחלטה המשמעותית לפנות לטיפול EMDR, והתקשרה לשמוע מה שלומי מידי פעם ותודה אינסופית למטפלת שאין בי די מילים להודות לה על הדרך שצעדנו בה יחד!

אשמח שתפרסמי (בעילום שם) את מכתבי או חלקים ממנו שנראים לך מתאימים כדי שעוד אנשים יוכלו לחיות באופן חי, חופשי ושמח יותר!"

״אמנם אני צעיר אבל הספיקו לעבור עלי חיים לא פשוטים. מצב כלכלי קשה, שאלות זהות ובידוד חברתי הובילו אותי למצב שבו אני מתנדנד בין חרדה אחת לשנייה, לדיכאון כזה או אחר, ובעצם חסר שליטה לחלוטין במה שקורה בחיי. במהלך השנים ניסיתי לא מעט טיפולים כאלו ואחרים: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, וכל מה שתצליחו לחשוב עליו. היה לי ברור שאני צריך עזרה, אבל כל מה שניסיתי היה חסר תועלת. 
הגעתי לטל לאחר הדקירה במצעד הגאווה 2015 בירושלים, בו הייתי אחד הצועדים. האמת? אפילו לא באמת רציתי לפנות. אז נכון הגבתי קשה, הרגשתי כבוי, אבל זה הרי לגיטימי להרגיש ככה. בכל זאת אירוע קשה. זו לא יכולה להיות ההרגשה של פוסט טראומה, הרי אני בכלל לא באמת הייתי עד לעניין. למרות זאת, חברה טובה לחצה עלי לנסות, היא ראתה פרסום וביקשה שאצור קשר.
כבר תוך פגישה אחת הרגשתי הבדל עצום. אני עובד בארגון של הקהילה הגאה, חי עם אנשים מהקהילה ונושם אותה בזמני הפרטי. כך יצא שימים בודדים לאחר האירוע, בעוד כולם סביבי התאבלו, כעסו ובכללי פשוט לא תפקדו, עבורי העניין היה ונגמר. לא האמנתי לזה בעצמי. 
בפגישות הבאות עבדנו על אירועים נוספים שהשפיעו עלי, ותוך פגישות ספורות נפרדתי מכל החרדות והדכאונות שליוו אותי במשך שנים.
עוד כשאני כותב את המילים האלה אני לא מאמין לעוצמת השינוי. בעבר החרדות שלי היו כל כך קשות שפעמים רבות לא הצלחתי לצאת מהבית או בכלל מהמיטה. הייתי מסוגל לזרוק את הטלפון לפינה במשך חודשים, לא להתחבר בכלל לעולם החיצון ולא לצאת מהחדר. במהלך הטיפול התברר שדברים שמעולם לא הייתי מעלה על דעתי השפיעו עלי עד לאין שיעור. עכשיו אני מצליח להחזיק עבודה במשרה מלאה, יש לי חיי חברה מלאים ואני מתפקד בצורה מלאה. EMDR הצליח להחזיר לי את עצמי שחשבתי שאבד לפני שנים״
למטפלת היקרה שלום,
כמי שיודע דבר או שניים על טיפול,
שמח אני להמליץ עלייך ועל עבודתך הברוכה.
הן ניסיונך רב השנים כעו"ס קלינית והן שיטת הטיפול ב-EMDR - הוכיחו את עצמם בגדול.
התהליך שעברתי בעזרתך היה תהליך משמעותי מרפא ומשחרר.
הצלחתי "לנקות" ולשחרר טראומות מעברי הרחוק והקרוב שהפריעו לי בתפקוד, קשרים אישיים קיבלו מימד חדש של נפרדות ואהבה,
והשחרור הביא לתחושת איזון ומיקוד רבה יותר בחיי.
אין לי מילים להודות לך ואני ממליץ בחום לכל מי שמבקש לעצמו דרך בדוקה ויעילה לטיפול - לפנות אלייך.
בברכה,
ש.
"עברתי טיפול קצר של עשר שעות טיפוליות בחמישה מפגשים,
עם מטפלת מקסימה, מפגשים אשר שינו את חיי ופטרו אותי מטראומה ארוכה וממושכת ומסבל רב, בעקבות נסיבות חיים לא קלות. עברתי מס' ניסיונות לטיפול באמצעות שיחות, אשר לא רק שלא הועילו, אלא אף הזיקו לי בהעלאת זיכרונות כאובים בלי יכולת אמיתית להתמודד עימם.
לשיטה שלך ולמטפלת המקסימה - שבהחלט הוכיחה מקצועיות מרשימה - הגעתי בעקבות מבצע 'צוק איתן'. בעקבות האירועים שמעתי באקראי (אצלנו - אני חרדית - אומרים בהשגחה). אחד מן הפסיכולוגים הצבאיים ברדיו, אשר סיפר על הטכניקה, ואמר שמטפלים בה בנפגעי הלם קרב. אמנם על השיטה שמעתי כבר קודם לכן מחברה, אך הייתי נואשת מלנסות 'עוד משהו'. כל אחד בסביבה יודע לייעץ על משהו 'שעוזר לכל'... ואני כבר נכוויתי מניסיונות כאלה. כששמעתי זאת אמרתי לעצמי, שהצבא איננו מבזבז את משאביו לשווא, וכי מן הסתם השיטה הוכחה מספיק בכדי להשתמש בה ככלי יעיל. גיגלתי מעט, קראתי עוד מעט אינפורמציה על מה ששמעתי כבר (על הספר בלי פרויד.... שמעתי כבר מזמן אך שוב, לא האמנתי בזה כלל). הרמתי טלפון לקליניקה והשאר היסטוריה. בחמשה מפגשים נפטרתי מטראומה שהציקה לי מאד מאד! ומאז אני זאת שאומרת לכולם - זה עובד כמו נס!"

לאחר משבר בריאותי, שהציף מספר טראומות לא מטופלות מהעבר (במשך 35 שנים) ניסיתי טיפולים שונים: החל בפסיכולוגיה קלינית (7 חודשים מידי שבוע), טיפול באמצעות אמנות (12 מפגשים), NLP..., אך המועקה והכאב הפיסי שאחזו בי, לא שכחו. סבלתי מהתפרצויות זעם שאינן אופייניות לי ומדיכאון, עצבות ופרצי בכי מכאיבים.
במקרה נודע לי על שיטת
EMDR והחלטתי לנסות גם אותה.....
לאחר שתי פגישות להכרות והצפת כל מסכת חיי, בפגישה שלישית עבדנו באופן ממוקד
עם EMDR על טראומה מאד קשה שסחבתי על גבי במשך 35 שנים. באופן בלתי מוסבר, תוך דקות ספורות חשתי הקלה שהלכה והתבהרה במהלך הימים והשבועות הספורים לאחר הטיפול. הכאבים הפיסיים והדיכאון שכחו וכל ההתנהלות היומיומית ממוקדת ורגועה.
היום, כחודש וחצי לאחר הטיפול אני מחזירה לחיי חברים יקרים שהקשרים עמם דעכו ומרגישה שחוזרת לעצמי באופן מודע ומיטבי.

כמה טוב לדעת שיש מזור מהיר ויעיל.
תודה ענקית

"פניתי כי שמעתי מחבר וראיתי פרסום שלכם ונראה שהשיטה מתאימה לטראומה שעברתי. לפני שפניתי חששתי שהטיפול לא יעזור לי, שלא אתחבר למטפל ושהשיטה לא עובדת. אבל הטיפול היה מדויק ונקודתי, עוזר ומשחרר".
לפני מספר שנים עברתי תאונת דרכים עם ילדי בכביש מהיר, הייתי בהתקפי חרדה תקופה ארוכה מאוד.
היו לי נסיונות רבים לטיפול בבעיה כולל טיפול פסיכולוגי, זה לא ממש עזר.
שמעתי על שיטת הטיפול EMDR לפני מספר שנים,
משום מה כל פעם אמרתי נתחיל טיפול ודחיתי כל פעם מחדש.
יכול להיות שלא ממש האמנתי בשיטת הטיפול,
אבל לפני מספר חודשים החלטתי לנסות, למה לא? מה יש לי להפסיד?
אני לא מסוגלת לנהוג, מקסימום במצבי במידה והטיפול לא יועיל, בטח לא יזיק.
קבעתי פגישה וכמובן מאוד התרגשתי,
לא יאומן, לאחר פגישה ראשונה כבר עליתי לרכב ונהגתי.
לאחר 10 פגישות אני נוהגת גם בכביש מהיר.
לא יאומן, אני ממש מתרגשת ומידי פעם לא מבינה למה לא ניסיתי קודם.
כל כך הרבה שנים הייתי בחרדה ולא נהגתי.
ברצוני להודות על הטיפול המסור והליווי הצמוד בכל הדרך.
וכמובן לכל הצוות המדהים.
תודה רבה.
שלום רב,
ברצוני להודות למטפלת שלי בשיטת EMDR על כך שהצילה אותי מלילות ללא שינה בהם התעוררתי מזיעה, עם קושי בנשימה וחרדה גדולה. לאחר שנפל לידי טיל בעוצמה מאוד חזקה במלחמת צוק איתן חוויתי לילות ללא שינה בהם לא עצמתי עין ולא יכלתי לתפקד כרגיל. חיפשתי פתרון שאינו כולל כדורי שינה אליהם פחדתי להתמכר ונחשפתי לשיטת הטיפול EMDR דרך ידיד שלי שהראה לי סרטונים בנושא באינטרנט. לאחר שהשתכנעתי שהשיטה עובדת עבור נפגעי טראומה ומטפלת בתופעת חרדה ניגשתי לטיפול על מנת להכחיד את החרדה הגדולה שחוויתי. לאחר מספר טיפולים שבהם עבדנו נקודתית על הארוע ועל התחושות שליוו אותי סביב הארוע ולאחר שניתחנו את הארוע והבנו מה הוביל אותי לחרדה כה גדולה התחלתי לחזור למסלול חיים תקין ללא הצורך בכדורי שינה. לפתע חוויתי הקלה ובאמצעות הטיפול החלפתי את דפוסי החשיבה ועשיתי סדר במחשבות שהטרידו אותי וצפו ועלו בעקבות הארוע. החזרתי את הביטחון שלי בעצמי ובמצב לקדמותו וחוויתי הקלה ובכך פחתה החרדה ויכולתי לחזור לישון ולנהל חיים תקינים ללא חרדה בעוצמה כל כך גבוהה. 
שיטת EMDR מתמקדת בארוע ספציפי לגביו אתה מרגיש רמת חרדה או קושי ובוחנת את הסיטואציה על מנת להפחית את רמת החרדה אותה אתה מייחס לאירוע בסולם של 1-10. כאשר בהתחלה אתה חווה עוצמה מאוד חזקה ולאחר עיבוד הארוע עוצמת החרדה פוחתת מכיוון שמתבצע עיבוד של הנתונים והבנה מדוע חשת את אותן עוצמות ולאחר מכן להכניס מילים חיוביות ולהחליף בעצם את התקליט הישן שהתנגן לך במוח לגבי אותה סיטואציה. כאשר אתה בעצם שותל בתת מודע מילים יותר חיוביות ודרך שונה להסתכל בעיניים לאותה חרדה שכבר לא קיימת בהווה אבל אתה סוחב אותה מהעבר מכיוון שלא ניקית את הארוע הזה מההיסטוריה והוא ממשיך לנהל אותך גם בהווה. 
לאחר שחזרתי לישון באופן מלא והבנתי שהטיפול כ"כ אפקטיבי ומדויק ובאמת מיידי הייתי כ"כ נלהבת שהחלטתי להמשיך בטיפול ולטפל בעוד נושאים כאובים ולא פתורים בחיי. חזרנו לטראומות ילדות שנחרטו בזכרוני ובכך טיפלנו בכל מיני תמונות מהעבר ושינינו את ההסתכלות ואת התגובה כלפי אותו ארוע. כל ארוע בחנו בסולם של 1-10 על מנת לבדוק כמה הוא עדיין מנהל אותי גם בהווה ומשפיע על ההתנהלות שלי גם היום למרות שקרה בעבר. לאחר שבדקנו את הארוע והבנו מה קרה שם ומדוע הוא נחרט בזכרון ניקינו את אותו העבר והחלפנו את דפוס החשיבה והוספנו מילים מחזקות וחיוביות על מנת לנקות את אותו הפצע ולהתקדם הלאה אל העתיד.
הטיפול תרם לי רבות מכיוון שהוא לא דומה לטיפול פסיכולוגי רגיל שהוא אינו אפקטיבי בטווח המיידי אלא לטווח הרחוק יותר. בשיטת EMDR ניתן לראות תוצאות מיידיות ולחוות הקלה ושיפור בחיי היום יום. השיטה מעבדת את הארוע ומוסיפה תיקון באמצעות חשיבה חיובית ותיקון הפצע ובכך מגלידה את העבר ומקדמת לעתיד נקי יותר בלי לחוות כל פעם מחדש את פצעי העבר שלא ריפינו. בעצם זהו תהליך של ניקוי ושחרור כבלי העבר באופן מודע ותת מודע על מנת לצעוד קדימה ולא להתנהל דרך דפוסים ישנים או דרך חוויות העבר שהותירו בנו צלקות ופחדים שאינם מועילים לנו להתקדם. 
אני מאוד שמחה שנחשפתי לשיטת טיפול זו שהיא כה אפקטיבית וכה יעילה ומאחלת לעוד אנשים להחשף לשיטה ולטפל בדברים שמפריעים להם וחוסמים אותם מלהתקדם לעבר אותן מטרות שהם רוצים להשיג וכמובן לחוות אושר ושחרור מפחדים, מכאובים וכבלים מיותרים מהעבר. 
בתודה והוכרה רבה.
"לפני שהתחלתי חששתי שזה לא יעזור, שזה ימשך הרבה זמן, ושזה יהיה יקר מדי עבורי. הגעתי לטיפול סקפטי לאחר נסיונות שונים להתפטר ממחשבות טורדניות שנעוצות בעברי הרחוק. לאחר סדרת מפגשים קצרה פתאום שמתי לב שהמחשבות אינן מטרידות וגם העלאתן אינה גורמת עוד למצוקה. למי ששוקל לפנות - לך על זה! מקצועי, יעיל, ממוקד ונותן תוצאות"
"פניתי לשיטת ה-EMDR בגלל בעיה של דימוי עצמי נמוך, שהוביל לבטחון עצמי נוראי. הבעיה הזאת השפיעה המון על מערכות יחסים זוגיות שהיו לי שלא הצליחו באופן שיטתי. הגעתי תמיד לשלב שבו בגלל הבעיה גרמתי למערכת היחסים לא להצליח. 
פניתי למכון שלכם ויצרה איתי קשר המטפלת הנפלאה, שמעבר לחיוך המקסים ולמילים החמות, עזרה לי להתמודד עם הבעיות בצורה מאוד כנה ואמיתית ובעיקר נתנה לי את כלים להתמודד עם קשיים שעלולים לצוץ בעתיד.
היא תמיד אמרה את הדברים הנכונים בצורה כל כך נעימה, כנה, מחזקת ומפרגנת.
עברו שבועיים מאז המפגש האחרון שלנו ואני כבר מרגישה בהבדל, אנשים סביבי אומרים שאני הרבה יותר נינוחה וחייכנית :-)
החיים יפים!! 
תודה, תודה, תודה"

"למטפלת היקרה

המפגש איתך ועם שיטת ה-EMDR מהווה נקודת מפנה בחיי!

הגעתי אליך בניסיון לטפל בבעיה "פשוטה" כביכול של מיגרנות.
מאז נעוריי סבלתי מהן ובתקופה האחרונה חיי הפכו בלתי נסבלים.
הולכת לישון עם מיגרנה וקמה איתה.
הולכת לעבודה עם מיגרנה ומפסידה ימי עבודה בגללה.

בחן ורוך אישיים ובשיטה שלא הייתה מוכרת לי בעבר,
שהוכיחה את עצמה כמהירה ואפקטיבית במיוחד,
מצאת את הדרך לאזן בין הזיכרון השלילי והזיכרון החיובי
להעניק חוויה טיפולית, מחבקת, מקבלת ומטפלת
לתת במה לאירועים הדורשים טיפול
ובו בזמן להעניק את הכלים איתם ניתן היה להמשיך ולנהל את שגרת החיים.

נכנסתי לקליניקה שלך, אישה הנושאת בליבה סודות אפלים עליהם מעולם לא דיברה עם איש
ויצאתי, להפתעתי הגמורה, אחרי כחודשיים בלבד
הולכת גאה עם צילה של הילדה שהייתי ועברה גיהנום בילדותה.

והמיגרנות בגללן הגעתי...?
נעלמו.
אין לי הסבר...

אז כל מה שנותר לי הוא רק להודות לך מקרב לב באופן אישי על היותך מי שאת ולהמליץ בחום לכל מי שמעוניין לשפר את חייו על טיפול במסגרת EMDR".

"אני אמא חד הורית, אמא ל-4 ילדים מקסימים. בני הצעיר חייל בצבא וחווה בצורה הקשה ביותר את אובדן אביו.
מאז גילוי מחלתו של אביו ועד שהוא הלך לעולמו, בני טיפל בו ועבר חוויה מטלטלת. אני עמדתי בצד ולא יכולתי להקל עליו. ראיתי שהילד הולך ונעלם לי מבין הידיים. לאחר כשלושה חודשים מאז המוות הילד פנה אלי לבקש עזרה, כמובן שנרתמתי והתחלתי לחפש, ונתקלתי ברשת קליניקות מומחים בשיטת EMDR. החלטתי נסות מאחר והם הציעו טיפולים קצרי טווח.
בפגישה הראשונה של בני עם המטפלת הילד חזר ולא אמר מילה, אך לאחר הפגישה השנייה כבר התחלתי להרגיש בשינוי. לא רק אני, אחיו שאלו אותי מה קורה איתו, כי הוא לא כתמול שלשום, וסיפרתי להם על הטיפול. הם אמרו שרואים עליו שהוא יותר רגוע.
היום הוא לאחר הטיפול הרביעי והחמישי בדרך לסיכום ואני יכולה לומר בוודאות כי קיבלתי את הילד בחזרה אלי. אין לי מושג בדרך הטיפול, מאחר ואני לא הייתי המטופלת אבל אני רואה את בני וקורנת מאושר. השיטה הוכיחה את עצמה ולאחר חמישה טיפולים קיבלתי ילד בריא בנפשו שממשיך במסלול חייו. והחיים בבית חזרו גם למסלולם.
אני רוצה להודות לטל ולמטפלים על האכפתיות, על ההקשבה ועל העזרה, ובכלל אנשים נפלאים באמצע הדרך.
יישר כח, מסתבר שלא צריך ללכת לטיפול במשך שנים, כדאי לקבל תוצאות ובזה נוכחתי על בשרו של בני".
"אני יושב ומנסה לחשוב איך להסביר עד כמה הטיפול בשיטה הזאת היה טוב עבורי...
מנסה לפרוט את המקומות השונים בחיים שלי שהשתנו בזכות הטיפול...
ואני מוצא את עצמי מתקשה לפרט... לא כי לא השתנו דברים...
ההיפך... כי כלכך הרבה השתנה!

הייתי בטיפול "שגרתי" לפני והוא גם היה מאוד אפקטיבי עבורי והרגשתי שהפקתי ממנו המון, אבל בשיטה הזו החוויה מאוד שונה.
אני חושב שהשוני המרכזי עבורי הוא בקלות שבה ראיתי את התוצאות בחיי היום יום, בתהליך שהוא כמעט לא מגיע ממקום של מחשבה (לדוגמא: "אני כרגע בסיטואציה כזו וכזו... אפעל עכשיו כך וכך...") אלא ממקום כמעט אוטומטי. הרגשתי לפעמים כאילו שיניתי את החיווט הבסיסי של הדברים, ואירועים שבעבר היו מטלטלים אותי פשוט ברגע אחד הפסיקו להשפיע והכוח שלהם עלי בוטל.

הגעתי לטיפול מסיבה מסוימת, אך מהר מאוד הבנו שהאירועים הללו שבגללם התחלתי את הטיפול קשורים לאירועים אחרים ומוקדמים יותר, כאלו שאפילו לא ממש הייתי מודע אליהם. הוסבר לי שאירועים יכולים לגרום לי לפעול ולהגיב בדרך מסוימת כי הם לא עובדו לחלוטין אצלי והם עדיין ממשיכים להיות פעילים גם אחרי שנים. "חזרה" לאירועים האלו, מתוך הסתכלות מאוד נקייה על האירוע ותהליך של עיבוד וקליטה של הדברים מחדש (זה נשמע ארוך ומפרך אבל זה קרה לפעמים ממש ברגע, כאילו האור נדלק בחדר והדברים נראים אחרת לגמרי באור) גורמים לדברים לנוח במקום שלהם ולא להפעיל אותי יותר.

אני ממש זוכר את עצמי מסיים טיפול ויוצא בהרגשה של "מה, באמת יכול להיות שזה עד כדי כך פשוט? והתשובה היא כן. עבורי זה היה עד כדי כך פשוט!

משמעותי מאוד עבורי היה תהליך קצר שעסק באיך נראים רגשות מסוימים אצלי בראש. איך נראה פחד? איך נראית אהבה? ועוד.

זה תהליך שבסופו כאילו "נצרבה" תמונה חדשה במקום זאת שהייתה שם קודם, ואם למשל פחד, היה בור עמוק וחשוך בעבר, היום הוא עדיין כזה, אבל יש בו גם צמח קטן שנובט ומנסה לצמוח לכיוון האור. זה יכול להישמע דבילי, אני מודה! אבל השינוי הקטן הזה גרם לי להעז ולעשות דברים בחיי שלא היה לי האומץ לעשות לפני כן. הסיבה לכך היא שהפחד הפסיק להיות בור בלי תחתית שיכול למשוך אותי למטה והפך להיות צמח שמטפס וצומח למעלה.

תהליכים דומים חוויתי בהרבה מאוד תחומים בחיי, גם האישים וגם המקצועיים. אני אחזור ואומר שוב (כי זה הדבר הכי מדהים בשיטה הזו לדעתי), השינוי נוצר ברגע אחד, באסימון אחד שנפל, ומשנה את כל התמונה.

כיום אני כבר לא בטיפול, הפסקתי מאחר והרגשנו ביחד שכרגע אין לי נושאים נוספים שאני רוצה לעבוד עליהם. אני יודע בוודאות שברגע שאזהה קושי נוסף שיצוץ מאיפה שהוא, "כפתור" נוסף מהעבר שיילחץ ויגרום לי לפקפק ביכולות שלי, באהבה שאני ראוי לה, או בכל דבר אחר, הדרך שאבחר לטפל בדבר תהיה טיפול בשיטה הזו!".

"אני בת 40 נשואה, אם ל-4. גרה עם משפחתי במושב, עובדת, מגדלת באושר את הילדים, מוקפת משפחה וחברים ורצה אחרי שגרת היום יום.

לפני כשנתיים ילדתי את בני הצעיר. הריון רביעי שהחל בנינוחות של אמא שעברה שלושה הריונות וחושבת שיודעת הכל, אבל... בשבוע 24 להריון, באמצע חופשה משפחתית, החלו צירי לחץ ושמירת הריון ארוכה ארוכה....

שבועות של שכיבה במיטה ודאגות לגור הקטן שבבטן. חישובים מידי יום, ללא הפסקה, כמה הוא שוקל ומהם סיכוייו לשרוד, להיוולד בלי נכות ודאגות וחרדות בלתי פוסקות.

ביום הראשון של שבוע 36 בלידה קצרה ומרגשת נולד ילד בריא במשקל של 2.700 ק"ג. ובפעם ראשונה אחרי חודשים נשמתי לרווחה וחיבקתי את התינוק שלי. היו כל כך הרבה רגעים בדרך שפחדתי שלא אגיע לרגע הזה. אבל... האושר היה קצר ומוקדם מידי. שעתיים אחרי הלידה, אחרי שכבר הייתי בחדר מאושרת שכל התסריטים השחורים שחלפו לי בראש בחודשים האחרונים מאחורי, החל המצב הרפואי שלי להידרדר במהירות. נראה היה שעליתי על רכבת הרים שמידרדרת במהירות לעבר תהום עמוק עמוק ושחור. עשרה ימים בטיפול נמרץ מתנדנדת בין חיים ומוות. מסתכלת לבעלי בעיניים בחרדה גדולה שאולי הוא יישאר לבד לגדל 4 יתומים. משתדלת לא לתת לפחדים להשתלט עלי ונלחמת על כל נשימה, מתנדנדת בין הכרה לערפול ונלחמת בכל כוחי לבחור בחיים. מתחננת להחזיק את התינוק שכל כך נלחמתי לתת לו חיים ועכשיו זקוקה למגע שלו , שייתן לי כח להיאבק לא להרפות ולהישאר בחיים. אני מסתכלת לרופא בטיפול נמרץ בעיניים ורואה מבט של חוסר אונים, מבט של - כבר ניסינו הכל והייאוש משתלט. מבינה שכנראה אילו הרגעים האחרונים ושוקעת לתוך בור שחור... הרופאה, כוחות עליונים, הרצון שלי לחיות או כולם ביחד, ברגע שאבדה התקווה החזירו אותי לחיים.

עוד כמה ימי התאוששות בבית חולים והתחננתי לחזור הביתה למשפחה שלי שכל כך רציתי קרוב אלי.

עייפה, חלשה פיזית אבל אמא נמרה. ישר חזרתי לתפקד. להניק ,לבשל לנהל בית - ממלכה של הורים ו-4 ילדים. לא עצרתי לחשוב , להרגיש, לדבר על מה היה שם. אמא אדמה עם מסכה של הכל בסדר רצה קדימה. וכל מה שהיה שם בטיפול נמרץ נסגר בחבילה אטומה והושם עמוק עמוק מאחור במוח.

שנתיים עברו, שעל פניו נראה שהחיים חזרו למסלולם, חזרתי מהר לעבוד, הילדים גדלו והתינוק מתוק מתוק כבר מתרוצץ בין הרגליים.

ויום בהיר אחד נקלעתי לפיגוע חבלני. פתאום  תחושת פחד מוות (כפשוטו) משתלטת ולא מרפה. הגוף רועד, בכי משתלט. תחושה של חוסר אונים. הגוף הופך רפוי, חוסר כח להתמודד, בכי בכי בכי. אני, חזקה שכמוני לא מבינה מה קורה איתי. לא נפגעתי אבל תחושה חזקה של מוות מקיפה אותי. לילות של שינה טרופה. מתעוררת באמצע הלילה בתחושת מחנק. הרגשה שאני הולכת למות. אין כח לתפקד. רוצה שייקחו את הילדים ולהיות לבד.

אחרי כמה ימים חברה שראתה אותי חיבקה אותי חזק חזק, הסתכלה לי בעיניים ואמרה לי ״יקירתי יש לך פוסט טראומה מהלידה״. הפיגוע היה רק זרז שגרם לטראומה הקשה של הלידה לפרוץ החוצה.

חברתי היקרה, חיברה אותי לטל קרויטורו מטפלת בפוסט טראומה בשיטת ה-EMDR. לא הכרתי את השיטה ולא חשבתי שמדובר בפוסט טראומה ושאני צריכה טיפול. לי היה נראה שהתגובה שלי טבעית לסיטואציה שנקלעתי אליה. כי אם הייתי נמצאת שני צעדים קדימה אני הייתי עלולה להיפגע.

אבל נקבעה לי פגישה ולא היה לי נעים לבטל. (גם בלא נעים שלי מצאנו זמן לטפל).

בפגישה הראשונה סיפרתי כמו מכונת ירייה את כל הסיפור שלי. צעד אחר צעד. מה עברתי בשמירת הריון, פחדים וחרדות לתינוק, על הלידה ועל ההסתבכות שבאה אחריה. דיברתי בשטף (סיפור שאף אחד לא שמע במלואו עד היום) וטל יושבת ומקשיבה. בסוף המפגש הראשון אמרתי לטל שאני לפני נסיעה ארוכה לחו"ל ויש לי רק שבועיים לטיפול.

טל לא הבינה איפה הבעיה. אמרה שבשיטת EMDR ניתן לטפל ולפתור את הפוסט טראומה בפרק זמן קצר אבל הדבר היחידי שמצריך זה פגישות בתדירות אינטנסיבית (כמעט כל יום ושעתיים כל פגישה). ואני סקפטית - מי פותר פוסט טראומה בשבועיים?!

נפגשנו למחרת. אני, טל והסקפטיות שלי.

טל נתנה לי להחזיק את האלקטרודות ואני התחלתי לספר את סיפור ההיריון והלידה מההתחלה. אין שליטה על המחשבות, הן רצות. בהתחלה ממש נאבקתי בהן, רציתי שילכו לכיוון שאני חשבתי שנכון אבל הגוף חכם והמחשבות יודעות לאן הן צריכות ללכת. טל ראתה את חוסר הנוחות שלי וצחקה:" גם אם את חושבת על זה שבא לך עכשיו סנדוויץ' עם אבוקדו, לכי על זה..." והמחשבות זורמות ופתאום נתקעות בסיטואציה קשה (שכלל לא זכרתי אותה). טל שואלת שאלות (עד כמה זה קשה) ושוב אני חוזרת  לחשוב על הסיטואציה. ושוב טל מנסה לכמת עד כמה זה מפריע עכשיו, ואני לא מאמינה אבל הסיטואציה הטראומתית שכלל לא יכולתי לגעת בה, פתאום מפריעה וקשה אבל פחות. וטל שוב לא מרפה נותנת הנחיות ואני עם שתי האלקטרודות בידיים וראש שמריץ מחשבות בקצב מואץ ולא נשלט משחזרת את הרגע...ופתאום אני מרגישה שכמו גוש קרח, דקה אחר דקה אני ממוססת את הקושי והכאב. ועוברים לטפל ברגע נוסף של קושי ושוב אותן שאלות של טל ושוב המוח מריץ את הסיטואציה ממקום של חוסר יכולת לגעת לתחושות שזה משהו שניתן להכיל אותו. אחרי 4-5 מפגשים הרגשתי שהטראומה הגדולה מאחורי, שעכשיו אני פנויה לעבוד על דפוסי התנהגות שלי, ועל דברים בדרך שהיו לי קשים אבל התחושה הקשה של המוות, החוסר יכולת לנשום, ורגעים ספציפיים שפשוט לא רציתי ולא הייתי מסוגלת להיזכר בהם במשך השנתיים האלה, פתאום היו ברי התמודדות. מצאתי את עצמי יושבת עם אמא שלי, עם אחותי ומספרת לפרטי פרטים, בפעם הראשונה מה היה שם. ואני מסוגלת לספר ולא בוכה. אני מרגישה את הדברים אבל ברמה שניתנת להכלה.

במהלך הטיפול הבנתי שיש בי כעס כלפי התינוק שלי שכל כך רציתי ולא הייתי מודעת לכך. פתאום הבנתי, שבתת מודע הרגשתי שאולי בגלל הלידה שלו יכולתי למות ולהשאיר את משפחתי היקרה ללא אמא. לא זכרתי אם חיבקתי את הבן שלי אחרי הלידה וזה קרע אותי. טל  החזירה אותי לחוות את הרגע הזה שוב, ופתאום חזרתי לרגע הקסום ההוא. יכולתי לראות בברור  את הגוזל יוצא לאוויר העולם והרופאה מגישה לי אותו. והרגשה של אושר הציפה אותי ואפשרה לי לחוות את ההתקשרות לתינוק שלי שהחמצתי בגלל השתלשלות הדברים.

עשרה ימים של טיפול אינטנסיבי. כמעט כל יום. טיפול מטלטל מעייף שבו נאמרו מעט מאוד מילים. ברובו אני עם עצמי , מחזיקה את האלקטרודות והמח מריץ את ההתרחשויות. ממש רואה רגע אחר רגע, גם דברים שלא זכרתי פתאום צצים ועולים. מהירות של מחשבות בלתי נשלטת. חזרה לסיטואציה בעוצמה עצומה. עד לרמה שניתן לראות, לחוות, להריח. אבל שניה אחרי טל, בלי שהיא מודעת למה שעובר לי בראש (אומרת לי לעצור בנקודה שקשה לי, שואלת עד כמה קשה לי הסיטואציה בין 1 ל-10) ומחזירה אותי שוב ושוב לחשוב על הסיטואציה עד שהיא מתפוגגת.

נראה לא אמיתי... אבל תחושת ההקלה אחרי שלושה מפגשים הייתה כל כך משמעותית. פתאום הרגשתי שאני קלה פיזית. הבנתי שגוש חרדה היה תקוע לי בנשמה ולא אפשר לי ליהנות עד הסוף מדברים ובעיקר מהילד המקסים שלי.

סיימתי את הטיפול ויצאתי לטיול שתכננתי מאושרת. מחבקת את הילד שלי חזק חזק ומוקירה תודה ענקית לחברה שלי שהתעקשה שאלך לטיפול הזה.

אין לי ספק שבטיפול פסיכולוגי רגיל הייתי מוצאת את עצמי מטופלת שנים . שבוע אחרי שבוע מגוללת את הפחדים והחרדות ללא פתרון. ופה בפחות משבועיים הטראומה הפכה ממפלצת שלא נוגעים בה, לחוויה קשה שניתנת להכלה. שלא משתלטת על החיים ופוגעת בתפקוד היומיומי. אני לא רואה בלילה תמונות שלי נפרדת מהחיים, אני לא מתעוררת באמצע הלילה מהרגשת מחנק שאין לי חמצן. ואני יכולה לספר את החוויה שעברתי בלי למרר בבכי. והכי חשוב אין בי טיפת כעס על התינוק שלי ואני מאושרת שהריתי אותו וילדתי אותו ולמשפחתי האהובה יש אמא שבזכות טיפול קצר חזרה לעצמה.

טל קרויטורו היקרה - זה הזמן להגיד לך ולממציא ה-EMDR תודה גדולה ממני ומכל משפחתי".

"לפני הטיפול ב-EMDR, במהלך השנים, חוויתי מספר חוויות בעולם הפסיכולוגיה/פסיכותרפיה/טיפול/מודעות וכו'. החוויה החזקה מביניהם הייתה סדנת המודעות, ומאז ניסיתי למצוא טיפול שיטפל בצורה מעמיקה יותר בדברים בהם התחלתי לגעת בסדנאות המודעות, עם תוספת שהייתה חסרה לי שם- הכניסה לפרטי הפרטים שחוויות הזיכרון שלי מכילות, ב"אחת על אחת". ידעתי שבאיזשהו מקום, זה המפתח להסברים שחיפשתי לגביי שאלות שאני שואלת את עצמי לגביי עיצוב האישיות שלי ובכך אמצא כוחות לשינויים העומדים בפניי בכל מיני תחומים.
אמנם גם הטיפול הפסיכולוגי שעברתי תוך כדי שנת הלימודים האקדמאית השלישית שלי סיפק לי  כלים להתמודדות, אך ההוא נגמר במשבר אמון מול המטפלת. לאחר מכן ועוד כמה משברים אחרים, לא ששתי ללכת לטיפול. רוב המטפלים שנתקלתי בהם גרמו לי לחוות עצמי מעט פחות אינטליגנטית ממי שאני על ידי "שיקוף" של דברים קטנים שעשיתי או לא עשיתי ביחס לטיפול (למשל, לא להגיע בזמן לפגישה) וניסו להגיד לי שזה אומר משהו. לא אומר שזו שגיאה בטיפול בהכרח, אך במקרה שלי הרגשתי שהמטפלת מנסה למצוא את דרכה אליי דרך השלכות פרוידיאניות כאלה ואחרות, ושאת שאר הזמן אני מבלה בשדרוג יכולותיי לספר סיפור (שהן לא רעות, זאת ידעתי עוד לפני הטיפול). עכשיו אני יודעת שום דבר שחוויתי לא עשה את האפקט הרגשי שעושה לי הטיפול ב-EMDR.
למרות פרק הזמן הלא ארוך שאני מטופלת ב-EMDR, וחששותיי הרבים מללכת לעבוד על זכרונות מצד אחד (היו לי כבר הרבה שחששתי מלגעת בהם), והחשש מהשיטה שנשמעת מעט לא שגרתית (ולא הייתה ממש מוכרת לי) מהצד השני, אני יכולה להעיד באופן ודאי שכבר שנים רבות שלא הרגשתי את עצמי כל כך חיונית.
אני אישה יפה, ומודעת לזה מאז שאני ממש קטנה. העובדה המפתיעה היא שרק לאחרונה התחלתי לחוש שמגיע לי להיות מטופחת, כל הזמן. בעבר הייתי מטפחת עצמי ב"גלים" והבטחון העצמי שלי היה נמוך יותר. השיטה, בה עבדתי על אירועים קדומים מילדות שחשבתי שהייתה מושלמת (או לפחות אידילית ופסטורלית, בתור בת קיבוץ קטנטנה) גילתה משהו שבכלל לא זכרתי וגרמה לשינוי הזה, באופן בלתי צפוי...
הצפה של חלקיקים ויזואלים מהזכרון המוקדם ביותר שהיה לי, שהתאפשרו באמצעות השיטה (זה לא היה היפנוזה, סתם "בזז.. בזז.." של שני כדורים רוטטים בידיי ועצימת עיניים, להפתעתי) ,חשפו אותי לזכרון יותר מלא:
כשהייתי קטנה, גרתי בקיבוץ. ילדים מהקיבוץ ביצעו בי מעשה קונדס. הילדים השביעו אותי שלא אספר לאף אדם מבוגר את מה שאכלתי – תערובת שהילדים הללו רקחו הכללה אורז מחדר האוכל וככל הנראה תולעים מהאדמה. הסיפור הזה כנראה "אכל" אותי מבפנים. ההזכרות והדיבור על כך שינתה אצלי הרבה. אם בעבר, הרגשתי שאני לא ראויה, ולא יכולתי להסביר זאת, אז פתאום משהו השתחרר ממני, ובכך השתניתי. כנראה שהעונש המוקדם, דרך הבטן, לימד אותי "להחזיק את עצמי" ולהתאפק בכל מה שקשור להבעה העצמית. כי אסור היה לי לגלות את מה שהיה, הבטחתי! מיד לאחר המקרה ובמשך שנים אחר כך סבלתי מכאבי בטן רבים, עובדה שייחסתי לכאבי גדילה ואף לקיבה שהמבנה שלה סתם רגיש בגלל גנטיקה או כיו"ב... הדחקתי לחלוטין את הסיבה האמיתית.
לאחר פגישת הטיפול הזו, יכולתי להשתחרר מזכרון כאבי הבטן הרבים שלי (ואף מכאבי בטן שחזרו להם במקרים שונים), ומההבטחה הנושנה והתמימה לעצמי (לא לגלות לאף אדם משהו רע שנעשה לה) ולבחור מה טוב בעצמי. מאז הפגישה הזו אני מרגישה שהשתנה משהו משמעותי בקשר שלי ביני לבין עצמי. לאחרונה אני מרגישה שיש לי סוג אחר של תקשורת עם עצמי. בנוסף, אני פתאום אוהבת ומחבקת את הילדה הקטנה שבי, שאני מבינה שהיא חלק מהותי ממי שאני, עד היום. משהו שהיה לי עם עצמי לפני שנים כל כך רבות (למעלה מ20) פתאום שב. אני מרגישה יפה ובטוחה יותר.
אני חושבת שזה קרה כי הילדה הקטנה שהסתירה וחיפתה על הילדים הרגישה ממש רע עם עצמה וחשבה שזה מה שהיא אמורה להרגיש. עם שחרור החובה המייגעת הזאת, שנים של חוסר ביטחון נשמטו וחיוניות וחופש חדש הפציעו, מה שאפשר לאישה הצעירה (אני!) להרגיש שזכותה להביע ולהיות מי שהיא, והללו ניכרים (סוף סוף) בתוך יופי הטבעי שלי".

"עברתי תקופה מאוד קשה בחיי האישיים, הייתי אמא טרייה ובמקום לשמוח ולהנות עם התינוק שלי כפי שדימיינתי שיהיה, הייתי מתעצבנת עליו המון, כועסת, צועקת, חסרת סבלנות. הייתי בוכה המון וכל סיטואציה יומיומית נראתה לי כהר בלתי עביר. הרגשתי חסרת אונים מול כל קושי. גם לבעלי לא היה לי כוח וסבלנות. הייתי רבה איתו, מתפרצת עליו בצעקות, בכעס ובכי לעיתים קרובות. את כל זה ליוו שקים ענקיים של רגשות אשמה, בעיקר כלפיי בני שקיבל אמא מרשעת שכזאת. המקום היחידי שהצלחתי לשמור בו על ארשת שפויה כלשהי הוא העבודה, אבל זה הצריך ממני כוחות רבים שהרגשתי שהולכים ונעלמים לי.
בפגישה הראשונה עם טל רק סיפרתי לה את הסיפור שלי. יצאתי עייפה ומותשת, ושאלתי את עצמי למה אני צריכה את זה בכלל. בפגישה השנייה התחלנו לעבוד. כבר אז הגעתי לתובנות משמעותיות מאוד. לאחר הפגישה כל הזמן בחנתי את עצמי, האם אני באמת מאמינה בתובנה הזאת? האם השינוי הוא אמיתי, מבפנים? התשובות היו כל הזמן כן. התחלתי להרגיש את ההשפעה גם בבית - הסבלנות התחילה לחזור אליי לאט לאט, הצלחתי להנות יותר מהבן שלי, והרגשתי הרבה יותר קומפטנטית מקודם. בפגישה השלישית המשכנו לעבוד, הספקתי בשעה אחת לעבוד על מספר זכרונות ומקרים, ולאחריה פשוט הרגשתי שחזרתי לעצמי. קודם כל, שקים של רגשות אשמה נמסו ונעלמו. הרגשתי כאילו ירדו ממני 20 קילו של קשיים. הרגשתי חיה יותר, הרגשתי שאני חוזרת להנות מהדברים הפשוטים של החיים, מהחיוך של הבן שלי, מהחיבוק של בעלי. גם בעלי ישר הבחין בשינוי והוא אמר שהוא מרגיש שקיבל אותי בחזרה. בעיקר הרגשתי שלמה עם עצמי ועם מי שאני, עם האמא שאני ובת הזוג שאני, ועם כל דבר שאני עושה. לאחר הפגישה השלישית היתה לי ולטל הפסקה כפויה של מספר שבועות עקב החגים, וכבר אז ידעתי שהשגתי את המטרה שלי, ושלפגישה הרביעית אני מגיעה פשוט כדי להודות לטל על ששינתה את חיי, על שהחזירה את עצמי לעצמי. קשה לתאר במילים איך שינוי כל כך עמוק מתבצע במספר פגישות כל כך מועט. זה נשמע לא מציאותי. אבל עובדה, זה כאן וזה קיים. אני ממליצה לכל אחד עם קושי בחיים להגיע לטיפול באמצעות EMDR. כאשת טיפול אני מחכה להזדמנות ללמוד את שיטת הטיפול בעצמי כדי להפיץ את הבשורה".

"במישור הבין-אישי היו לי מפגשים עם אנשים שהיו לי איתם קשרים רומנטיים והפעילו אצלי טריגרים לחרדות לא קלות, כולל תסמינים פיזיים כמו כאב בטן. לפעמים מספיק היה רק לחשוב על האנשים האלה כדי להיכנס לחרדות. לאחר מספר סשנים של EMDR פשוט נדהמתי לראות איך אני פוגש את האנשים האלה וזה פשוט לא מזיז לי! וזה רק קצה הקרחון. עבודה מקיפה עם EMDR מביאה לשיח אישי-פנימי הרבה יותר בריא ומאפשרת לבנאדם להיות בשלום עם עצמו".

"חוויתי טראומה אישית גדולה מאוד. הייתי הרוס פיזית ונפשית. ניסיתי טיפול פסיכולוגי שלא מיקד אותי לבעיה האמיתית. באמצעות EMDR בזמן קצר ביותר התחלתי להתחזק ולהשתלט על הטראומה. מצאתי חוזקות שלא ידעתי שקיימות".

"בחודשים שקדמו לתחילת הטיפול אצל טל, חשתי מבולבל ולא מצאתי את עצמי. כבר לאחר הפגישה הראשונה עם טל, הרגשתי ניצוץ של שינוי. הפגישות הבאות רק הגדילו את הלהבה - אני חזק, אני יכול, הכל אפשרי. רציתי להודות לטל על הטיפול, ועל הפגישה עם EMDR, שעוזר להעצים את החוויות הישנות ולהתמודד איתן. הטיפול עצמו לא מכסה את הפצע עם פלסטר, אלא מציף אותו בנוגדנים ומרפא".
"הגעתי ממוקדת מטרה, להתגבר על החרדה שלי מהתעסקות עם ניהול חשבונות. בין אם בעסק העצמאי, ובין אם בחשבונות האישיים. החרדה הזו מלווה אותי כבר 10 שנים והתחלתי להרגיש אותה גם בכיס... 
ובעיקר, בתחושת העצמאות. באתי לטיפול הכי ממוקד שאפשר - לפגישה אחת. זה לא יכול היה להיות אפילו טיפול של מספר מפגשים בגלל צו השעה - הרואה חשבון שהיה צריך ממני פעולה מיידית...
בעקבות הפגישה - הצלחתי והצלחתי. הראיה - החודש לא שילמתי מע"מ בגלל הקיזוזים כי לא פחדתי להפוך את הבית ולמצוא את המסמכים הדרושים, להיכנס לאתר הבנק להסתכל בלבן של העיניים, לא לפחד ולעשות (משהו שרואה החשבון אומר לי כבר חודשים לעשות ואני דחיתי ודחיתי). היו לי את הכוחות".
"לפני כשנה וחצי התחלתי לעבוד בחברת היי-טק, בשכר שהיה נמוך ממה שהרגשתי שמגיע לי. קיבלתי את ההצעה, והתכוונתי לבקש העלאת שכר לאחר כחצי שנה, אחרי שאוכיח את עצמי. עברה חצי שנה, עבר עוד חודש ועוד חודש, ואני התמהמהתי. במוחי ניקרו מחשבות: אולי אני לא מספיק טוב? אולי לא מרוצים ממני? אולי זו חוצפה מצדי לבקש העלאה?
מכיוון שבהתבוננות רציונלית ידעתי שאני טוב במה שאני עושה, ומכיוון שכבר שמעתי על EMDR, החלטתי לנסות טיפול של חיזוק משאבים בשיטה זו, אצל טל קרויטורו.
ביצענו עבודה של פחות משעה, במהלכה התחזק בטחוני העצמי, על בסיס אירועי עבר בהם ידעתי לעמוד על שלי מול דמות סמכותית. לקח לי זמן קצר לפני שניגשתי למנכ״ל על מנת לדבר איתו על הנושא. כצפוי, גיליתי שמרוצים ממני מאוד. קיבלתי העלאת שכר ובהמשך קודמתי למשרה ניהולית".
EMDR 360
"הכל התחיל במשבר נישואים. כשגיליתי שאשתי מזה 12 שנים בוגדת והרגשתי שכל יסודות העולם שלי מזדעזעים. עד אז תמיד הייתי בדעה שאני חזק ויציב ולא צריך ייעוץ פסיכולוגי מקצועי, אבל הזעזוע וחוסר היציבות הובילו אותי למסקנה שגם אני, חזק ככל שאהיה, צריך עזרה. זאת היתה אחת ההחלטות הנבונות שעשיתי בחיי.
קצת רקע עלי – בן 40, גרוש באושר + 2, עובד היי-טק בעל השכלה גבוהה. עד המשבר, חיי היו חיים מאוד צפויים, כמו שנכתבו בתסריט ישראלי טיפוסי. תיכון עיוני, שרות צבאי קרבי, קצין, דרום אמריקה, אוניברסיטה, חברה, נישואים, נסיעה לחו"ל ללימודים, ילד ראשון, עבודה, ילד שני, רכישת בית, עבודה טובה ומכניסה. הכל מושלם. ואז הגיע המשבר, שעורר אותי מתרדמת לחיים.
הטיפול החל עוד בזמן משבר הנישואים, ועסק בתחילה בהווה ובהתמודדות עם המשבר המתפתח. די מהר, בעזרת האסוציאציות שהעלו צמד ה"ויבראטורים" כפי שאני מכנה אותם (שהם בעצם שני אביזרים קטנים שמחזיקים בידיים והם רוטטים לסרוגין), היה לי ברור שמלבד המשבר, יש עוד אירועים מהעבר הקרוב והרחוק, שאני צריך להבין, לעבד, ולגרום לכך שלא יהוו מכשול למהלך חיי בעתיד.
מיד לאחר הגירושים, הרגשתי עול גדול שיורד מעלי. העול היה בעצם המסלול שכפיתי על עצמי, שבו אני מאפשר לעצמי לסבול בשקט במערכת זוגית לא טובה, שבה האישה מרירה, ובה אני מנסה כל הזמן לרצות אותה, ותוך כדי כך מוותר על עצמי. היה לי מאוד חשוב להבין איך הגעתי למצב הזה, ולמה. ידעתי שאני אדם חזק, מוצלח, ושיש לו הרבה על מה להתגאות. אבל העובדות היו שלא כך חייתי – לא עם אשתי, ולעתים לא עם הסביבה (עבודה, חברים). וכך התחלנו את המסע, שאותו אפשר לכנות, EMDR 360.
בתחילה, הטיפול היה לי קצת מוזר. לא ישבנו ודיברנו, וחפרנו בנבכי עברי ונשמתי. במקום, זה היה טיפול שהרגיש קצת כמו ניסוי מדעי. אני מעלה אירוע טרואמתי, בדרגה כזאת או אחרת, אני מגדיר את התחושה השלילית שהאירוע גורם לי להרגיש על עצמי, אני מחזיק את הויברטורים בידיים, עוצם את העיניים, ומתחילות לעלות לי אסוצאיציות, ותמונות מאירועים אחרים. חלקם מאוד ישנים, מתקופת הגן. ההרגשה בתחילה מוזרה. לא ברור איך הדברים מתחברים, אך די מהר התמונה מתבהרת: הרבה מהאירועים קשורים לתחושה חזקה שאותה אני מחזיק כבר שנים, שאני "לא טוב מספיק". לא משנות ההצלחות, התארים, תעודות ההצטיינות בצבא ובאוניברסיטה, ההצלחות בעבודה, היותי אב נהדר, ועוד ועוד – תמיד האירועים שבהם "נכשלתי", גם אם היו קטנים, גורמים לי להרגיש שאני בעצם לא מספיק טוב. ההכרה הזאת נתנה תחושה של פריצת דרך – הנה, אני מבין מה מפריע לי. אולי כבר לא צריך להמשיך בטיפול. אבל, התבהר לי די מהר שמודעות לבעיה היא לא מספיקה. אני צריך להתמודד עם האירועים האלה אחד אחד, לכבות את הגחל שעוד בוער בהם, ולגרום להם להפסיק ללחוץ על התת-מודע שלי, כדי שלא יפריעו יותר לתיפקודי בעתיד. איך זה התבהר לי? החיים הראו לי זאת. לדוגמא, ביצועי המיניים במפגשים הראשונים היו פחות טובים ממה שציפיתי – או במילים אחרות, זה לא עמד תמיד. לא הבנתי איך זה יכול להיות, הרי לא היו לי בעיות בשנות הנישואים. וגם לאחר הגירושים, לפעמים לא היו בעיות, ולפעמים כן. הלחץ שאולי אני לא מספיק טוב עבר מיד למיטה כשפארטנריות חדשות נכנסו אליה, במיוחד כאלו שהיו חשובות לי יותר. וכפי שנוכחתי לדעת, כשהתת מודע מלחיץ, הגוף מגיב...
אז את "גזע" הבעיה זיהינו, וגם את ענפיו: איפה תחושת ה"לא מספיק טוב" מפריעה בתחום הזוגי, מקצועי ומשפחתי. ובכל פגישה סילקנו עוד מכשול או שניים מהעבר לאורך הענפים. התחלנו מאירועי ילדות, שלעיתים נראו מגוכחים, אבל התגלו כחשובים מאוד כי הם היוו את הבסיס לדפוס התנהגותי. לדוגמא, באחד המפגשים עלתה לי תמונה של הגננת מגן חובה, שאותה מאוד אהבתי, ונפטרה מסרטן באותה שנה. לאחר המפגש, בעודי נוסע במכונית, לפתע עלתה התמונה שוב, ופרצתי בבכי במשך שעה. הסתבר שמעולם לא התאבלתי עליה, ובמשך כל השנים הרגשתי תחושת אשם שלא עשיתי זאת. זה עודד את התחושה שאני לא בסדר, ולא ראוי, והשפיע על אירועים נוספים בעתיד. הטיפול באותו אירוע כיבה הרבה גחלים שנותרו בוערות, ולמעשה שיחרר אותי מהרגשות השליליים שהיו לי על עצמי.
כך המשכנו מטיפול לטיפול, במהירות הולכת וגדלה, לכבות את כל אותם גחלים שהפריעו לי במהלך השנים, שהובילו אותי בתחושת אשם וחוסר מיצוי, והובילו אותי לפשרות עם בת הזוג הקודמת, והכל בשם ה"אני לא מספיק טוב" ולכן כדאי לי לשתוק ולסבול. טיפלנו בפן הזוגי, אישי, מקצועי ובאמת עשינו טיפול 360 אמיתי.
קשה לי לתאר את גודל ההצלחה של הטיפול על חיי. על איך שאני מתנהל, גם בחיי המקצועיים, שבהם אני רק צומח, וגם בחיי האישיים – בזוגיות שאני מנהל, באופן שבו אני מגדל את ילדיי, ובחיי החברה שאני נהנה מהם. יותר מכל, אני מרגיש היום חזק בעשרות מונים ממה שהייתי, מוכן להתמודד עם כל קושי ואי ודאות בלי פחד, כשאני יודע שהתנהלותי לא תנוהל ע"י העבר, ותחושות חוסר הבטחון שהיו לי, אלא מתוך הסתכלות על עצמי ויכולותיי לשלוט בארועי ההווה והעתיד. התחושה הזאת היא ללא ספק המתנה הטובה ביותר שיכולתי להעניק לעצמי, והיא ללא ספק התאפשרה באמצעות הטיפול המסור שאותו עברתי".
"במהלך הטיפול השתתפתי בתחרות. באחד הטיפולים מיקדנו את EMDR לחזק את המיקוד בתחרות. התוצאה הייתה טובה מן המצופה. הייתי חד ומפוקס וככה סיימתי בהצלחה יתרה".
"זה פשוט עובד, ועם זה קשה להתווכח. אני עושה EMDR לפני הופעות, וזה כמו לקחת כדור פלא - על הבמה אני רגוע ונינוח ופנוי להתעסק בהופעה עצמה". 

"כשלמדתי לפסיכומטרי הייתי תקוע בחלק הכמותי-מתמטי. הייתי לחוץ והרגשתי שאני לא יכול להצליח בזה. היה ברור לי שזה לא רק בגלל החומר עצמו אלא בגלל קושי רגשי סביב הנושא של מתמטיקה.
ביקשתי מטל שנעבוד על זה ב-EMDR. עיבדנו במשך שתיים-שלוש פגישות זיכרון ישן על פחד מהמורה לטבע בבית ספר היסודי, ועל מבחן שקיבלתי בו ציון מאוד נמוך, וכשסיימנו הרגשתי הקלה גדולה.
הביצועים שלי קפצו בכמה רמות באופן מיידי והשתחרר לי הרבה לחץ. בגלל שהפסקתי לפחד מהנושא גם הצלחתי לתרגל יותר והרגשתי שאני מסוגל להתגבר על חומר שהיה לי קשה להבין. הציון שלי במבחן הסופי היה בשמיים".

"בתור אחד שבחייו לא הלך לטיפול והתנגד לנושא במשך תקופה ארוכה, אני חייב להודות שהופתעתי לטובה מאוד משיטת ה-EMDR. הגעתי לטיפול אצל טל אחרי שהועמד בפני אולטימטום, בהתחלה הייתי סקפטי לחלוטין גם לגבי טיפול בכלל ובשיטה בפרט, אבל אחרי מספר פגישות קצר מאוד הבנתי את גדולת השיטה והפכתי למאמין גדול בה.
במספר פגישות מאוד קצר, נמצאה "הבעיה" והתחלנו לטפל בה במהירות וביעילות.
אני עדיין המום כל פעם לאן זה זורק אותי וכמה כל דבר בעבר משפיע על ההווה וניתן לטיפול בשיטת ה-EMDR."

מדריך מיוחד:
כל שעליך לדעת כדי לבחור את הטיפול הפסיכולוגי המתאים לך ביותר
  חדש באתר :
חדש! Accelerated EMDR 
אם אפשר לסייע במקרים ממוקדים תוך מספר שבועות, למה לא תוך כמה שעות?
  
קרא עוד >>
EMDR להתנהגויות פיצוי וכאבים רגשיים    
קרא עוד >>
EMDR בתקשורת - ראיונות וכתבות    
קרא עוד >>
סדרת הוובינרים של קליניקות מומחים בשיטת EMDR  הקלטות ותמלול הוובינרים - עכשיו באתר  
קרא עוד >>
טיפול EMDR בילדים    
קרא עוד >>
מכיון שהאם EMDR טהור מתאים או לא עבור הנסיבות הספציפיות שלך זו שאלה קריטית, אנחנו נותנים שירות בדיקת התאמה (טלפוני, ללא עלות) עם פסיכולוגים שהכשרנו לשם כך.
לתיאום בדיקת התאמה ללא עלות עם אחד הפסיכולוגים אנא התקשרו 1-700-70-90-76 או פנו דרך עמוד צור קשר

צור קשר | מפת האתר | תקנון האתר
powered by simply Ad |  Design by Curly Black
© כל הזכויות שמורות לרשת קליניקות מומחים בשיטת EMDR וד"ר טל קרויטורו
אייקון נגישות הצהרת נגישות