דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

E.M.D.R
מידע

Accelerated EMDR

Accelerated EMDR
Accelerated EMDR - אם אפשר לסייע במקרים ממוקדים תוך מספר שבועות,
למה לא תוך כמה שעות?


התרגלנו בטיפול הפסיכולוגי להיפגש בקצב של פגישה בשבוע.
ההרגל הזה נוצר כשההנחה היתה בזמנו שככל שהזמן עובר, ההכרות תעמיק, ולאט לאט, האדם יהפוך למודע. למרבה הצער זה לא מספיק.
לאחר מכן בטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי היה יתרון לפגישה בשבוע כדי שהאדם יוכל לתרגל במשך כל אותו השבוע.
אבל בגל החדש של פסיכותרפיה, ב-EMDR, השיפור מגיע לא מהכרות רבת שנים עם המטפל, אלא מכך שמזהים תוך זמן קצר מהם אירועי העבר שעדין משפיעים עלינו לשלילה בהווה, ומשלימים את העיבוד שלהם באופן שיטתי בטיפול - כך שאינם עוד משפיעים עלינו.
ב-EMDR, בניגוד לטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, גם אין צורך בשעות תרגולים ושיעורי בית בין פגישות, כי לא מקבלים 'כלים' כדי להגיב, אלא מסלקים את הגורם למצוקה/חסם מהשורש.

אז מי אמר שגם ב-EMDR צריך להסתפק בקצב של פגישה לשבוע?

בתחילה הגעתי לכך מתוך הכרח - המטופלים הראשונים איתם התחלתי להיפגש לפגישות של מספר שעות, מספר פעמים בשבוע, כדי שכל הטיפול יתחיל ויסתיים תוך שבועיים-שלושה, היו מטופלים שהופנו אלי במסגרת עבודתי עם משרד החוץ - שכן לא היתה ברירה אחרת, הם היו בישראל לזמן מאד קצוב והיו צריכים לטוס חזרה.
וזה עבד מצוין.

הקבוצה הבאה של מטופלים שהתחלתי לעבוד איתם מספר שעות ברצף, היתה עם אנשים עם "דד ליין" קרוב במיוחד - למשל, אישה עם חרדות לקראת הלידה כשהלידה בעוד פחות מחודש, או מטופלים שאצלם האירוע הלא קל היה 'טרי' מאוד, ורצינו לעצור את ההשפעה שלו כשהיא עדיין כמה שיותר קטנה, לפני שהמצב מסלים ומסתבך.

הקבוצה הבאה היתה עם אנשים עם סיבת פניה ממוקדת במיוחד, כמו פוביה כל כך ספציפית, שחבל היה להביא אותם הלוך ושוב שלוש או ארבע פעמים, אם אפשר להתחיל ולסיים את כל הטיפול באמצעות שלוש-ארבע שעות ברצף.

הקבוצה שהצטרפה אליה היתה אנשים שמגיעים לטיפול מרחוק, למשל מרמת הגולן, כרמיאל או דימונה, כדי לצמצם להם את מספר הנסיעות הלוך ושוב.

"כשהתחלתי את הטיפול, נפגשתי עם המטפלת למשך של שעה. ההתנהלות הייתה מעט איטית, ולא תמיד הניבה את התוצאות שרציתי להשיג בזמן קצר. חשבתי שכמו בטיפול "רגיל" אוכל פשוט להגיע ולהתקדם משבוע לשבוע, ואכן - כך היה. אך רבע השעה הראשונה מוקדשת תמיד להתאקלמות מחדש לשיטה, עיסוק בזכרון ובסופה של הפגישה חל שינוי ושיפור שאמנם היה משמעותי, אך עדיין הרגשתי שאורך זמן. אז כן, הגעתי לתוצאות, אך לפעמים שמתי לב שמשבוע לשבוע יש דברים שאני בכלל לא זוכרת... היה קשה "להתניע" מחדש את התהליך, מה שבדיעבד (כמובן) נתפס היום בבירור כבזבוז מסוים אחרי המעבר ל-3 ול-4 שעות שאני עושה כיום ברצף. עכשיו - אני נפגשת אחת לחודש (במקום מידי שבוע)- חוסכת כספי נסיעה וגם אם זה דורש רבע יום חופש מהעבודה - אני ללא ספק מרגישה את ההבדל בתוצאות. הבדל ענקי ביכולת שלנו לכסות בטיפול מגוון גדול של נושאים ובמפגש אחד לכסות את מה שקודם לקח 6-7 ואף 8 טיפולים (8 שבועות במקום 4!). מעבר ליעילות הברורה, אני מרגישה שאני לא צריכה לחפש את הפגישה הקודמת במאגרי הזכרונות שלי - הכל "טרי" וברור. הגעתי תוך 3 מפגשים כאלה לפריצות דרך משמעותיות ביחסיי עם אימי, בהגלדת פצע עצום מהעבר (טראומת ניצול מיני) והעבודה ה"רוחבית" על מגוון הנושאים שאני באה לפגישות מורגשת בכל תחומי חיי: המפגשים זירזו החלטות מקצועיות שהתחבטתי בהן זמן ממושך, "סגרו" פצעים ישנים, תרמו להחלטתי להפסיק לעשון ולהחלטה להיכנס למסלול של כושר גופני. באופן כללי אני יכולה להגיד שחל שיפור עצום במצב הרוח שלי. בקיצור - תודה על ההצעה להפגש פעם מרוכזת במקום פגישות בודדות - זה כל כך מתגמל."

בכל פעם זה עבד כל כך טוב, עד שהפסקתי לחפש צידוקים למה זה הכרחי במקרים מסוימים, והצעתי את זה ליותר ויותר מטופלים.
לחלק מהם זה פחות התאים, וחלק "קפצו על ההצעה" מכיוון שהעדיפו לזרז תהליכים אחרי שהם גררו משהו זמן רב כל כך, או שהעדיפו להפגש פגישה אחת בחודש של 4 שעות במקום 4 פגישות של שעה,  כדי לחסוך בזמן התקורה של הטיפול.

אחרי זמן רב שוידאתי אצלי מכל הכיוונים שזה עובד מצוין, לא פחות טוב ממפגשים בודדים, ומנסיוני לא פעם גם טוב יותר (עם פחות זמן תקורה, מספיקים הרבה יותר) חשבתי שמגיע ליותר אנשים להנות מזה, ופעלתי כדי לאפשר זאת בעוד סניפים ברשת.
 
החיסרון היחיד שחשבנו שיתכן בהסדר כזה היה ענין התזרים הכלכלי - מבחינת עלות הטיפול עולה פחות מהחלופות, אבל ההוצאות יותר 'מרוכזות'.
לכן הוספנו אפשרות לפריסה לתשלומים - כדי שגם אם בוחרים טיפול מרוכז, עדיין ההוצאה החודשית תהיה כמו של טיפול 'פרוס'.
הרי אם משהו עוצר אותנו, והבעיה הינה התזרים הכלכלי, עדיף לפרוס את התשלום, לא את הפגישות...
שירות זה הוא עוד חלק מהמחויבות שלנו לסייע לכמה שיותר אנשים, כמה שיותר הרבה וכמה שיותר מהר.

שימו לב!! יש לקחת בחשבון שמספר המקומות לטיפולים מסוג Accelerated EMDR באופן טבעי מוגבל בכל תקופה נתונה, כך שלמעוניינים כדאי למהר ולפנות.

לפרטים נוספים, לבדיקת התאמתך לטיפול Accelerated EMDR ולקביעת פגישה,
הטלפון שלנו - 1-700-70-90-76 והאתר שלנו -  https://www.emdrexperts.co.il
כל טוב,
ד"ר טל קרויטורו
מנכ"ל קליניקות מומחים בשיטת EMDR
מדריך מיוחד:
כל שעליך לדעת כדי לבחור את הטיפול הפסיכולוגי המתאים לך ביותר
  חדש באתר :
חדש! Accelerated EMDR 
אם אפשר לסייע במקרים ממוקדים תוך מספר שבועות, למה לא תוך כמה שעות?
  
קרא עוד >>
EMDR להתנהגויות פיצוי וכאבים רגשיים    
קרא עוד >>
EMDR בתקשורת - ראיונות וכתבות    
קרא עוד >>
סדרת הוובינרים של קליניקות מומחים בשיטת EMDR  הקלטות ותמלול הוובינרים - עכשיו באתר  
קרא עוד >>
טיפול EMDR בילדים    
קרא עוד >>
מכיון שהאם EMDR טהור מתאים או לא עבור הנסיבות הספציפיות שלך זו שאלה קריטית, אנחנו נותנים שירות בדיקת התאמה (טלפוני, ללא עלות) עם פסיכולוגים שהכשרנו לשם כך.
לתיאום בדיקת התאמה ללא עלות עם אחד הפסיכולוגים אנא התקשרו 1-700-70-90-76 או פנו דרך עמוד צור קשר

צור קשר | מפת האתר | תקנון האתר
powered by simply Ad |  Design by Curly Black
© כל הזכויות שמורות לרשת קליניקות מומחים בשיטת EMDR וד"ר טל קרויטורו
אייקון נגישות הצהרת נגישות