דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

E.M.D.R
מידע

להשתחרר מהעבר- טיפול מהיר בדכאון, חרדה וטראומה

האם את/ה חווה רגשות שליליים לאורך תקופה או בעקבות משבר או אירוע שלא חולפים מעצמם?
EMDR נמצאה מסייעת להתמודדות עם חרדה ופוביה, התמודדות עם משברי חיים, שינוי דפוסי התנהגות חוזרים, והתמודדות עם אירועים טראומתיים. לדוגמה: 
• פחד קהל, חרדת בחינות, חרדת ביצוע, חרדת נהיגה, פחד מכלבים, פוביה דנטלית, סיוטים חוזרים וכדומה. בגידה, פרידה, גירושין, פיטורים, אבטלה, טראומת לידה, התקף לב, מחלה כרונית וכדומה.
• קשיים בקשרים אינטימיים, התקפי זעם, בחירות שגויות חוזרות, חוסר החלטות, דחיינות וכדומה.
• תקיפה מינית, תקיפה פיזית, תאונת דרכים, פיגוע, אסון טבע, מוות של אדם קרוב.

איך זה עובד?
סבל נפשי שאיננו על בסיס רפואי או ביוכימי (הרי יש גם מצבים רפואיים שמשפיעים על רמות החרדה כמו מצבים הורמונלים, בעיות בבלוטת התריס, מחסור ב-B12 ועוד ) – הינו תוצאה של חוויות קודמות שעברנו.
כשמתרחש אירוע מציף(Overwhelming) אם בגלל שלא היינו במלוא כוחנו בזמן ההתרחשות או כי האירוע חריף – מוחנו מוצף ולא מצליח לעבד אותו בזמן אמת. התוצאה היא שזכרון האירוע נשמר במוח כשהרשמים (מחשבות, רגשות, תחושות גוף, תמונות, ריחות) הינם בצורה גולמית ולא מעובדת. כשיש טריגר – אירוע בהווה שמתקשר לאירוע בעבר – הרשמים – התחושות, הרגשות, המחשבות מתחילים 'להתעורר' בצורה הגולמית – ואנחנו מרגישים בהווה כמו שהרגשנו אז.
ב-EMDR מאתרים ב- 1-3 פגישות את האירועים האלו שיצרו את מה שמפריע לנו בהווה, ולאחר מכן משלימים את העיבוד שלהם. בתהליך העיבוד חוזרים לזיכרון האירוע באמצעות ארבעה ערוצים – סנסורי (בדרך כלל תמונות אבל לפעמים ריח או קול), רגשי, קוגניטיבי ותחושות גוף – ומשלימים כעת את העיבוד שלא התבצע בזמן אמת באמצעות עידוד המערכת הטבעית של המוח.
העיבוד מתבצע כשהמטפל מוודא ששתי ההמיספרות (גם השמאלית שאחראית על הפעילות הקוגניטיבית יותר וגם הימנית שאחראית על הרגש ותחושות הגוף) לוקחות חלק פעיל בתהליך. בשיטות טיפול אחרות בהן רק משוחחים מפעילים בעיקר את ההמיספרה השמאלית ופחות את הימנית כך שבפועל נוצר פער בין מה שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לחשוב ולהרגיש, לבין מה שאנחנו באמת מרגישים.
על מנת לוודא ששתי ההמיספרות משתתפות בתהליך העיבוד, אנחנו משתמשים תוך כדי עיבוד בשני רטטים קטנים שמחזיקים ביד בזמן הטיפול. הרטט בצד ימין מוודא שההמיספרה השמאלית משתתפת בעיבוד, והרטט ביד שמאל מוודא שההמיספרה הימנית משתתפת בעיבוד (הקשר בין הגפיים להמיספרות הוא באלכסון).
ברגע שזכרונות האירועים עברו עיבוד הם מתחברים לרשת הזכרון הכללית וכבר לא מתעוררים כשיש טריגר בהווה – כך שהתגובות בהווה מפסיקות להיות תוצאה של אירועים מהעבר שהתעוררו.

איך אדע שזה באמת עובד?
מאות רבות של מחקרים מצאו את יעילות EMDR בסיוע תוך מספר פגישות. מוכרת על ידי ארגון הפסיכולוגים האמריקאי וארגון הפסיכיאטרים האמריקאי. נעשה בה שימוש בארה"ב למשל אחרי הרצח בקולומביין ואחרי 9/11 , בישראל נעשה בה שימוש בתחום הטראומה עם נפגעי קסאמים ובחלק ממרפאות משרד הבטחון.

ביכולתך לדעת כבר מהפגישות הראשונות – אנו מאמינים בשיטת טיפול שניתן לדעת שהיא עוזרת תוך זמן קצר. EMDR זו שיטת מדידה. בטיפול ילקחו בשיתוף איתך מדדים לבחינת שיפור גם בנוגע למתרחש בפגישה, וגם בנוגע למתרחש בחייך מחוץ לפגישות.

לרוב לוקח 4-5 פגישות עד שמרגישים שמתחילים להמצא בכיוון הנכון – וההרגשה משתפרת יותר ויותר / המטרות מושגות יותר ויותר ככל שממשיכים להשלים במסגרת טיפול ה-EMDR את העיבוד. עבור סיבות פניה ממוקדות משך הטיפול ב-EMDR טהור הוא לרוב 5-12 פגישות, כך שתוכלו להתחיל לראות את השיפור בעצמכם תוך מספר שבועות, במקום לחכות חודשים ושנים מבלי להיות בטוחים לגבי מידת הסיוע. שימו לב, מה שקובע את מידת המיקוד והמורכבות הוא לא הסימפטום אלא הגורמים לו. מנסיוננו עבור כ-80% מהפונים אלינו הטיפול ב-EMDR טהור נמשך 10-30 פגישות, תלוי במורכבות. ביכולתנו לסייע גם ברמת מורכבות גבוהה מהממוצע, במקרים אלו טיפול EMDR נמשך שנים פחות מהחלופות. אנחנו מספקים שיחת בדיקת התאמה טלפונית ללא עלות שבה גם יתנו לך הסבר כיצד לחשב חישוב מדויק יותר במקרה הספציפי שלך. לקביעת שיחת בדיקת התאמה ללא עלות עם אחד הפסיכולוגים שלנו נא להתקשר אל 1-700-70-90-76, לפנות דרך המייל office@emdrexperts.co.il או להרשם דרך אתר זה בכפתור שבפינה השמאלית העליונה.

 

למידע נוסף:

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR לדיכאון, חרדה וטראומה -

כיצד אפשר לסייע בתוך פרק זמן קצר, במצבי מצוקה נפשיים שנחשבו בעבר כדורשים טיפולים ארוכים וממושכים?

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR והורות -

על מה שכדאי לדעת על איך העבר משפיע על ההורות שלנו וההורות שלנו משפיעה על הילדים שלנו

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR 360 -

כל מה שצריך לדעת על טיפול EMDR כשדרוש שינוי רחב היקף במספר תחומי חיים

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR ומערכות יחסים -

כיצד ניתן לסייע באופן מהיר בכל חסם שקשור למערכות יחסים זוגיות וחברתיות

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על EMDR מרחוק -

כל מה שצריך לדעת על טיפול EMDR דרך הרשת, לאנשים רחוקים או עסוקים

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

לחץ כאן למעבר לוובינר על טיפול EMDR מואץ (Accelerated EMDR) -

כל מה שצריך לדעת על טיפול שמתחיל ונגמר תוך מספר ימים מרוכזים

לחץ כאן למעבר לתמלול הוובינר

 

למעבר לראיונות בתקשורת עם ד"ר טל קרויטורו, מנכ"ל קליניקות מומחים בשיטת EMDR:

 

לחץ כאן למעבר לראיון בתכנית הרדיו "שש עם ענת דולב" ברשת ב'

 

לחץ כאן למעבר לראיון בתכנית הרדיו "העיקר הבריאות" בקול ישראל

 

לחץ כאן לראיון נוסף בתכנית "העיקר הבריאות" בקול ישראל 

 

 


 

 

עדויות

"בתור אחד שבחייו לא הלך לטיפול והתנגד לנושא במשך תקופה ארוכה, אני חייב להודות שהופתעתי לטובה מאוד משיטת ה-EMDR. הגעתי לטיפול אצל טל אחרי שהועמד בפני אולטימטום, בהתחלה הייתי סקפטי לחלוטין גם לגבי טיפול בכלל ובשיטה בפרט, אבל אחרי מספר פגישות קצר מאוד הבנתי את גדולת השיטה והפכתי למאמין גדול בה.
במספר פגישות מאוד קצר, נמצאה "הבעיה" והתחלנו לטפל בה במהירות וביעילות.
אני עדיין המום כל פעם לאן זה זורק אותי וכמה כל דבר בעבר משפיע על ההווה וניתן לטיפול בשיטת ה-EMDR."

"כשלמדתי לפסיכומטרי הייתי תקוע בחלק הכמותי-מתמטי. הייתי לחוץ והרגשתי שאני לא יכול להצליח בזה. היה ברור לי שזה לא רק בגלל החומר עצמו אלא בגלל קושי רגשי סביב הנושא של מתמטיקה.
ביקשתי מטל שנעבוד על זה ב-EMDR. עיבדנו במשך שתיים-שלוש פגישות זיכרון ישן על פחד מהמורה לטבע בבית ספר היסודי, ועל מבחן שקיבלתי בו ציון מאוד נמוך, וכשסיימנו הרגשתי הקלה גדולה.
הביצועים שלי קפצו בכמה רמות באופן מיידי והשתחרר לי הרבה לחץ. בגלל שהפסקתי לפחד מהנושא גם הצלחתי לתרגל יותר והרגשתי שאני מסוגל להתגבר על חומר שהיה לי קשה להבין. הציון שלי במבחן הסופי היה בשמיים".

"זה פשוט עובד, ועם זה קשה להתווכח. אני עושה EMDR לפני הופעות, וזה כמו לקחת כדור פלא - על הבמה אני רגוע ונינוח ופנוי להתעסק בהופעה עצמה". 

"במישור הבין-אישי היו לי מפגשים עם אנשים שהיו לי איתם קשרים רומנטיים והפעילו אצלי טריגרים לחרדות לא קלות, כולל תסמינים פיזיים כמו כאב בטן. לפעמים מספיק היה רק לחשוב על האנשים האלה כדי להיכנס לחרדות. לאחר מספר סשנים של EMDR פשוט נדהמתי לראות איך אני פוגש את האנשים האלה וזה פשוט לא מזיז לי! וזה רק קצה הקרחון. עבודה מקיפה עם EMDR מביאה לשיח אישי-פנימי הרבה יותר בריא ומאפשרת לבנאדם להיות בשלום עם עצמו".

"עברתי תקופה מאוד קשה בחיי האישיים, הייתי אמא טרייה ובמקום לשמוח ולהנות עם התינוק שלי כפי שדימיינתי שיהיה, הייתי מתעצבנת עליו המון, כועסת, צועקת, חסרת סבלנות. הייתי בוכה המון וכל סיטואציה יומיומית נראתה לי כהר בלתי עביר. הרגשתי חסרת אונים מול כל קושי. גם לבעלי לא היה לי כוח וסבלנות. הייתי רבה איתו, מתפרצת עליו בצעקות, בכעס ובכי לעיתים קרובות. את כל זה ליוו שקים ענקיים של רגשות אשמה, בעיקר כלפיי בני שקיבל אמא מרשעת שכזאת. המקום היחידי שהצלחתי לשמור בו על ארשת שפויה כלשהי הוא העבודה, אבל זה הצריך ממני כוחות רבים שהרגשתי שהולכים ונעלמים לי.
בפגישה הראשונה עם טל רק סיפרתי לה את הסיפור שלי. יצאתי עייפה ומותשת, ושאלתי את עצמי למה אני צריכה את זה בכלל. בפגישה השנייה התחלנו לעבוד. כבר אז הגעתי לתובנות משמעותיות מאוד. לאחר הפגישה כל הזמן בחנתי את עצמי, האם אני באמת מאמינה בתובנה הזאת? האם השינוי הוא אמיתי, מבפנים? התשובות היו כל הזמן כן. התחלתי להרגיש את ההשפעה גם בבית - הסבלנות התחילה לחזור אליי לאט לאט, הצלחתי להנות יותר מהבן שלי, והרגשתי הרבה יותר קומפטנטית מקודם. בפגישה השלישית המשכנו לעבוד, הספקתי בשעה אחת לעבוד על מספר זכרונות ומקרים, ולאחריה פשוט הרגשתי שחזרתי לעצמי. קודם כל, שקים של רגשות אשמה נמסו ונעלמו. הרגשתי כאילו ירדו ממני 20 קילו של קשיים. הרגשתי חיה יותר, הרגשתי שאני חוזרת להנות מהדברים הפשוטים של החיים, מהחיוך של הבן שלי, מהחיבוק של בעלי. גם בעלי ישר הבחין בשינוי והוא אמר שהוא מרגיש שקיבל אותי בחזרה. בעיקר הרגשתי שלמה עם עצמי ועם מי שאני, עם האמא שאני ובת הזוג שאני, ועם כל דבר שאני עושה. לאחר הפגישה השלישית היתה לי ולטל הפסקה כפויה של מספר שבועות עקב החגים, וכבר אז ידעתי שהשגתי את המטרה שלי, ושלפגישה הרביעית אני מגיעה פשוט כדי להודות לטל על ששינתה את חיי, על שהחזירה את עצמי לעצמי. קשה לתאר במילים איך שינוי כל כך עמוק מתבצע במספר פגישות כל כך מועט. זה נשמע לא מציאותי. אבל עובדה, זה כאן וזה קיים. אני ממליצה לכל אחד עם קושי בחיים להגיע לטיפול באמצעות EMDR. כאשת טיפול אני מחכה להזדמנות ללמוד את שיטת הטיפול בעצמי כדי להפיץ את הבשורה".

"אני יושב ומנסה לחשוב איך להסביר עד כמה הטיפול בשיטה הזאת היה טוב עבורי...
מנסה לפרוט את המקומות השונים בחיים שלי שהשתנו בזכות הטיפול...
ואני מוצא את עצמי מתקשה לפרט... לא כי לא השתנו דברים...
ההיפך... כי כלכך הרבה השתנה!

הייתי בטיפול "שגרתי" לפני והוא גם היה מאוד אפקטיבי עבורי והרגשתי שהפקתי ממנו המון, אבל בשיטה הזו החוויה מאוד שונה.
אני חושב שהשוני המרכזי עבורי הוא בקלות שבה ראיתי את התוצאות בחיי היום יום, בתהליך שהוא כמעט לא מגיע ממקום של מחשבה (לדוגמא: "אני כרגע בסיטואציה כזו וכזו... אפעל עכשיו כך וכך...") אלא ממקום כמעט אוטומטי. הרגשתי לפעמים כאילו שיניתי את החיווט הבסיסי של הדברים, ואירועים שבעבר היו מטלטלים אותי פשוט ברגע אחד הפסיקו להשפיע והכוח שלהם עלי בוטל.

הגעתי לטיפול מסיבה מסוימת, אך מהר מאוד הבנו שהאירועים הללו שבגללם התחלתי את הטיפול קשורים לאירועים אחרים ומוקדמים יותר, כאלו שאפילו לא ממש הייתי מודע אליהם. הוסבר לי שאירועים יכולים לגרום לי לפעול ולהגיב בדרך מסוימת כי הם לא עובדו לחלוטין אצלי והם עדיין ממשיכים להיות פעילים גם אחרי שנים. "חזרה" לאירועים האלו, מתוך הסתכלות מאוד נקייה על האירוע ותהליך של עיבוד וקליטה של הדברים מחדש (זה נשמע ארוך ומפרך אבל זה קרה לפעמים ממש ברגע, כאילו האור נדלק בחדר והדברים נראים אחרת לגמרי באור) גורמים לדברים לנוח במקום שלהם ולא להפעיל אותי יותר.

אני ממש זוכר את עצמי מסיים טיפול ויוצא בהרגשה של "מה, באמת יכול להיות שזה עד כדי כך פשוט? והתשובה היא כן. עבורי זה היה עד כדי כך פשוט!

משמעותי מאוד עבורי היה תהליך קצר שעסק באיך נראים רגשות מסוימים אצלי בראש. איך נראה פחד? איך נראית אהבה? ועוד.

זה תהליך שבסופו כאילו "נצרבה" תמונה חדשה במקום זאת שהייתה שם קודם, ואם למשל פחד, היה בור עמוק וחשוך בעבר, היום הוא עדיין כזה, אבל יש בו גם צמח קטן שנובט ומנסה לצמוח לכיוון האור. זה יכול להישמע דבילי, אני מודה! אבל השינוי הקטן הזה גרם לי להעז ולעשות דברים בחיי שלא היה לי האומץ לעשות לפני כן. הסיבה לכך היא שהפחד הפסיק להיות בור בלי תחתית שיכול למשוך אותי למטה והפך להיות צמח שמטפס וצומח למעלה.

תהליכים דומים חוויתי בהרבה מאוד תחומים בחיי, גם האישים וגם המקצועיים. אני אחזור ואומר שוב (כי זה הדבר הכי מדהים בשיטה הזו לדעתי), השינוי נוצר ברגע אחד, באסימון אחד שנפל, ומשנה את כל התמונה.

כיום אני כבר לא בטיפול, הפסקתי מאחר והרגשנו ביחד שכרגע אין לי נושאים נוספים שאני רוצה לעבוד עליהם. אני יודע בוודאות שברגע שאזהה קושי נוסף שיצוץ מאיפה שהוא, "כפתור" נוסף מהעבר שיילחץ ויגרום לי לפקפק ביכולות שלי, באהבה שאני ראוי לה, או בכל דבר אחר, הדרך שאבחר לטפל בדבר תהיה טיפול בשיטה הזו!".

מדריך מיוחד:
כל שעליך לדעת כדי לבחור את הטיפול הפסיכולוגי המתאים לך ביותר
  חדש באתר :
חדש! Accelerated EMDR 
אם אפשר לסייע במקרים ממוקדים תוך מספר שבועות, למה לא תוך כמה שעות?
  
קרא עוד >>
EMDR להתנהגויות פיצוי וכאבים רגשיים    
קרא עוד >>
EMDR בתקשורת - ראיונות וכתבות    
קרא עוד >>
סדרת הוובינרים של קליניקות מומחים בשיטת EMDR  הקלטות ותמלול הוובינרים - עכשיו באתר  
קרא עוד >>
טיפול EMDR בילדים    
קרא עוד >>
מכיון שהאם EMDR טהור מתאים או לא עבור הנסיבות הספציפיות שלך זו שאלה קריטית, אנחנו נותנים שירות בדיקת התאמה (טלפוני, ללא עלות) עם פסיכולוגים שהכשרנו לשם כך.
לתיאום בדיקת התאמה ללא עלות עם אחד הפסיכולוגים אנא התקשרו 1-700-70-90-76 או פנו דרך עמוד צור קשר

צור קשר | מפת האתר | תקנון האתר
powered by simply Ad |  Design by Curly Black
© כל הזכויות שמורות לרשת קליניקות מומחים בשיטת EMDR וד"ר טל קרויטורו
אייקון נגישות הצהרת נגישות