דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

E.M.D.R
מידע

תשובה לשתי שאלות נפוצות - כמה עולה טיפול EMDR וכמה זמן הוא לוקח

בחזרה לעמוד מאמרים
תשובה לשתי שאלות נפוצות - כמה עולה טיפול EMDR וכמה זמן הוא לוקח

ראשית אני אחדד את הנקודה כי רבים נופלים בה - אין משמעות לעלות פגישת טיפול בודדת במנותק מהשאלה עד כמה השיטה יעילה ומכאן בכמה פגישות יש צורך. לצערי, נתקלתי במטופלים שלפני שהגיעו אלינו שילמו עשרות אלפי שקלים רבים, אבל שילמו רק 200 ש"ח לכל פגישה... אם סוגית העלות חשובה צריך לקחת בחשבון שעלות טיפול היא מכפלת של עלות פגישה במספר הפגישות. קחו למשל מחיר לפגישה לטיפול סטנדרטי (לא EMDR) תכפילו ב- 50, 100 או 150 שבועות (טיפולים של שנה, שנתיים, שלוש, כמובן שיש הרבה טיפולים שנמשכים זמן רב עוד יותר מכך) ותראו כמה באמת עולה הטיפול. לא נעים.


אז כמה זמן נמשך טיפול EMDR?


זה תלוי במשתנים הבאים:

א. המומחיות של המטפל ב-EMDR ויכולתו לטפל ב-EMDR כפסיכותרפיה ולא רק כטכניקה (ההבדל בין EMDR לפסיכותרפיה לבין EMDR כטכניקה יכול להגיע עד מספר שנים במשך הטיפול).

לחצו כאן לקריאת הרשימה של קריטריונים מומלצים לבחירת מטפל EMDR

אלו בדיוק הקריטריונים שמשמשים אותי לגיוס מטפלים לרשת, וגורמים לי לסרב לרוב המטפלים המעוניינים להצטרף לרשת. אם טיפול ה-EMDR נעשה דרכנו, המשתנה הזה מכוסה.


ב. החוזק הרגשי שלך שמשפיע על קצב העיבוד שלך. ככל שהאדם חזק ומתפקד יותר, העיבוד של כל זכרון רלוונטי מהיר יותר. ככל שהאדם מוחלש יותר, העיבוד יכול לקחת זמן רב יותר. בממוצע, עיבוד של זכרון טראומתי יחיד אורך 0-3 שעות טיפול.


ג. עד כמה הפניה ממוקדת. ב-EMDR מדברים בדרך כלל על 3-12 פגישות לסיבת פניה ממוקדת. הספרות המחקרית מדברת בהקשר זה על 77-90% החלמה מפוסט טראומה תוך 5-12 שעות. למה הכוונה ב"סיבת פניה ממוקדת"? הנה מספר דוגמאות: מאז התאונה לא נהגתי, מאז הפיגוע יש לי סיוטים, מאז התקיפה יש לי בעיה לתת אמון, מאז ההתקלות בצבא יש לי פוסט טראומה, מאז הפיטורים אני מפחד לחפש עבודה, מאז הבלקאאוט יש לי חרדת בחינות, מאז הבלאק אאוט בבר מצווה יש לי פחד קהל, מאז התקף הלב יש לי חרדות וכד'.


בסיבות פניה פחות ממוקדות - דכאון, חרדה יותר נרחבת, דברים שיושבים על אירועי עבר רבים יותר - כמו בטחון עצמי או ערך עצמי נמוך, קושי בקשיים אינטימיים ,אכילה רגשית וכד EMDR ,'עדיין מהירה יותר משיטות טיפול אחרות, ועוזרת בדרך כלל במקרים אלו תוך מספר חודשים (לעיתים נדירות הטיפול ב-EMDR, כשמתבצע כמו שצריך, נמדד בשנים; הוא לרוב נמדד בשבועות לסיבות פניה ממוקדות, ובמספר חודשים לסיבות פניה פחות ממוקדות).


הסיבה שיש צורך בזמן רב יותר היא שבמקרים אלו היריעה רחבה יותר, כי יש אירועי עבר פעילים רבים יותר, ועד שלא משלימים את העיבוד שלהם לרוב 1-3 שעות לאירוע, תלוי בקצב העיבוד שלך ובחומרת האירוע) - הם עדין ממשיכים להשפיע עלינו.


עם זאת, כפי שציינתי, גם בסיבות פניה פחות ממוקדות EMDR ,מהירה יותר משיטות טיפול אחרות, ותוכלו לראות תוך מספר פגישות שזה הכיוון - תחילה תראו שאירועים ספציפים שהשפיעו עליכם לשלילה גם במשך שנים אינם פעילים עוד, וככל שתעברו עיבוד למסה קריטית של אירועים, כך תתחילו להרגיש יותר ויותר את השיפור ברמה הכללית, ולא רק ברמה של אירועים ספציפיים.

 

 למידע ספציפי על תמחור - לבדיקה האם את/ה זכאי להנחת אוכלוסייה מסוימת (סטודנטים, צעירים, גמלאים), הנחת קניית סידרת טיפולים מראש וכד', בדיקה האם ללכת למטפל או לסטאז'ר וכד' וכמובן ייעוץ ראשוני טלפוני חינם עם מטפל/ת EMDR נא להתקשר למשרד 1-700-70-90-76 או לפנות דרך האתר www.EMDRExperts.co.il

לשיחת יעוץ ראשוני טלפוני חינם, נא להתקשר 1-700-70-90-76 או לפנות דרך האתר www.EMDRExperts.co.il

 

כל טוב,

ד"ר טל קרויטורו

מנכ"ל קליניקות מומחים בשיטת EMDR

=====================================

חדש: הספר הראשון מסוגו בעברית, EMDR המדריך לקהל הרחב

לחץ/י כאן לקבלת הפרק הראשון במתנה

חדש: לקראת EMDR - ערכה לשיפור יעילות הטיפול שלך ב-EMDR

לחץ/י כאן למעבר לפרטים נוספים

 

מדריך מיוחד:
כל שעליך לדעת כדי לבחור את הטיפול הפסיכולוגי המתאים לך ביותר
  חדש באתר :
חדש! Accelerated EMDR 
אם אפשר לסייע במקרים ממוקדים תוך מספר שבועות, למה לא תוך כמה שעות?
  
קרא עוד >>
EMDR להתנהגויות פיצוי וכאבים רגשיים    
קרא עוד >>
EMDR בתקשורת - ראיונות וכתבות    
קרא עוד >>
סדרת הוובינרים של קליניקות מומחים בשיטת EMDR  הקלטות ותמלול הוובינרים - עכשיו באתר  
קרא עוד >>
טיפול EMDR בילדים    
קרא עוד >>
מכיון שהאם EMDR טהור מתאים או לא עבור הנסיבות הספציפיות שלך זו שאלה קריטית, אנחנו נותנים שירות בדיקת התאמה (טלפוני, ללא עלות) עם פסיכולוגים שהכשרנו לשם כך.
לתיאום בדיקת התאמה ללא עלות עם אחד הפסיכולוגים אנא התקשרו 1-700-70-90-76 או פנו דרך עמוד צור קשר

צור קשר | מפת האתר | תקנון האתר
powered by simply Ad |  Design by Curly Black
© כל הזכויות שמורות לרשת קליניקות מומחים בשיטת EMDR וד"ר טל קרויטורו
אייקון נגישות הצהרת נגישות